HABER

İstanbul'da narkotik operasyonu

İSTANBUL (İHA) - İstanbul'un Gaziosmanpaşa İlçesi Sarıgöl Mahallesi'ne 650 polisle baskın düzenleyen narkotik ekipleri, 54 kilo esrar ile birlikte 28 kişiyi gözaltına aldı. Sarıgöl Mahallesi'nde 10 ayrı eve baskın düzenleyen polis, 11 adet tabanca ile 2 adet av tüfeğini de ele geçirdi.

Yılbaşı kutlamaları için özellikle eğlence merkezlerinde satılmak üzere hazırlandığı tespit edilen esrar ve sentetik hapların piyasaya sürülmesini engellemek için çalışmalar başlatıldı. İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcılığı'ndan alınan arama kararı ile önceden kamera ile tespit edilen Sarıgöl Mahallesi'ndeki 10 ayrı gecekonduya baskın düzenlendi. Suç oranının yüksekliği nedeniyle İstanbul'un Harlem'i olarak bilinen Sarıgöl Mahallesi'ne polis, Asayiş Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Narkotik ekiplerinden oluşan 650 personel ile sabah 06.00'da operasyon düzenlendi. Önceden tespit edilen evler arandı. Operasyonda 11 adet tabanca, 2 adet av tüfeği, 54 kilo esrar, 180 adet hap, uyuşturucu satışından elde edilen 6 milyar 650 milyon lira, bin 445 dolar ve 60 Euro ele geçirildi.

Evinde ruhsatsız silah bulundurmak, uyuşturucu madde satmak ve bulundurmak iddiaları ile 18 kişi ve durumundan şüphe duyulan 10 kişi olmak üzere toplam 28 kişi göz altına alındı. Ele geçen ruhsatsız silahlar balistik incelemeye gönderilirken, gözaltındaki şahısların başka bir suça karışıp karışmadıkları araştırılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön