İstanbul’da öğrenciler için ikinci yarıyıl başladı

Bağcılar Abdullah Bin Mektum Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2’nci dönem açılış programı gerçekleşti.

Bağcılar Abdullah Bin Mektum Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2’nci dönem açılış programı gerçekleşti. Dönemin ilk ders zilini İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci çaldı.
Bağcılar Abdullah Bin Mektum Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının 2’nci dönem önem açılış programı gerçekleşti. Özel çocukların eğitim gördüğü okulun açılış programına İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin yanı sıra İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, çok sayıda eğitimci, öğrenciler ve velileri katıldı. ’Engelleri toplum oluşturur’ mesajlarının verildiği programda okulda eğitim gören çok sayıda öğrenci gösteriler yaptı. Engelli öğrencilerin birbirlerinden destek alarak yaptığı gösteriler, izleyenlerden büyük beğeni topladı. Açılış programı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın dönemin ilk zilini çalmasıyla sona erdi.
‘‘Yeni dönemin vatana ve millete hayırlı olmasını diliyorum’’
Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk zilini çalan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, “ Burada bulunmamıza vesile olan 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2’nci döneminin ülkemize, milletimize, öğrencilerimize ve eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum. 2’nci dönem için yaptığımız ilk açılış bu değil, ilçelerimizde bulunan bir programın açılışındayız yine. Ben kaymakamımıza, onun şahsında bize ev sahipliği yapan belediye başkanımıza ve ilçe milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz okul, Peygamber efendimizin arkadaşlarından olan görme engeli bir sahabeye ithafen verilmiş bir isim’’ ifadelerini kullandı.
‘‘Geçen yıl 7 özel etiğim okulunu hizmete açtık’’
Özel eğitim kurumlarına göstermiş oldukları hassasiyeti ifade eden Yelkenci, ‘‘Burası özel bir eğitim okulu, özel eğitimde, Cumhurbaşkanımızın gösterdiği yolda, bakanlığımızın büyük hassasiyeti ve sayın valimizin bu konuya gösterdiği büyük önemle İstanbul’da çok önemli işler yapılmakta olduğunu özellikle belirtmek isterim. Geçen yıl 7 özel eğitim okulunu eğitim öğretim hayatına kazandırmıştık. Bu yıl da şu anda devam eden özel eğitim okulunu da en kısa sürede bitirip eğitim hayatına kazandırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz’’ diye konuştu.
‘Hedefimiz, en kısa sürede tekli eğitime geçmek’’
Bağcılar’da eğitimin her geçen gün daha ileriye gittiğini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Hedefimiz inşallah en kısa sürede tekli eğitime geçmek ve Bağcılar’da ki eğitim seviyesini çok daha iyi bir noktaya taşımak. Bunun yanında alt yapı noktasında da Bağcıların iyiye gittiğini düşünüyorum. Gerek yüzme havuzları, gerek kapalı spor salonları ve en son inşa ettiğimiz kapalı halı sahası ile arazi problemimiz olmasına rağmen iyi gidiyoruz. Tabi yeterli mi değil, inşallah daha iyilerini hep beraber inşa etmeye devam edeceğiz. Yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim inşallah kazasız belasız eğitim dönemini tamamlamayı nasip etsin’’ dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler