İstanbul'da okulların açılmasıyla trafik yoğunluğunun artması bekleniyor

İstanbul'da özel okulların bir kısmı ile anaokullarının açıldığı pazartesi günü trafik yüzde 30 arttı. 18 Eylül pazartesi günü tüm okulların açılmasıyla trafik yoğunluluğunun çok daha fazla artması bekleniyor.

İstanbul'da okulların açılmasıyla trafik yoğunluğunun artması bekleniyor

İstanbul'da okulların açılmasıyla trafik yoğunluğunun artması bekleniyor. Yalnızca bazı özel okulların ve anaokullarının açıldığı pazartesi günü trafik yoğunluğu yüzde 30 arttı. Trafik yoğunluğunun 18 Eylül pazartesi günü tüm okulların açılmasıyla daha fazla artması bekleniyor.

Yaz tatilinin bitmesinin ardından İstanbul'da meydana gelen trafik artışı mercek altına alındı. Yapılan araştırmaya göre okulların açılması ve İstanbulluların tatilden dönmesiyle trafik geri geldi. Servis araçlarının da yola çıkmasıyla trafiksiz günler geride kaldı.

TÜM OKULLAR AÇILINCA TRAFİK YOĞUNLUĞU ÇOK DAHA ARTACAK

Yandex Navigasyon, geride kalan son beş haftada pazartesi günleri gerçekleşen trafik verilerini masaya yatırdı. 11 Eylül Pazartesi yaşanan trafik yoğunluğunun, diğer haftalara göre yüzde 33 oranında arttığı ortaya çıktı. Sadece özel okulların bir kısmının ve anaokullarının açılmasıyla meydana gelen söz konusu yoğunluğun, 18 Eylül Pazartesi günü tüm okulların açılmasıyla çok daha artacağı öngörülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Istanbullularin Allah yardimcisi olsun. Okul tasitlari OTOMOBIL suruculerine engel oluyor Avrupadaki gibi herkes kendi imkanlariyla gitsin veya okula tramvaylarla ulasim saglansin.
Bende onu anlamıyorum. Neden herkes evinin dibindeki okula değilde uzaktaki okullara gidiyor? Üstelik zaten yasak değil mi ? Bence üzerinde çalışılması şart. İstanbul kaldırmıyor artık ne bizi ne bu tarz durumları.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler