HABER

İstanbul'da yağış alarmı

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından İstanbul'un yüksek bölgelerine yılın ilk karı düştü.

İstanbul'da yağış alarmı

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından İstanbul'un yüksek bölgelerine yılın ilk karı düştü. Kar yağışı, Anadolu yakasının yüksek kesimleri ile Avrupa yakasında Silivri ve Büyükçekmece İlçeleri'nde etkili oluyor. Bazı bölgelerde ise karla karışık yağmur görülüyor.

Yağışın Pazartesi sabah erken saatlerde Avrupa yakasını, öğleye doğru ise Anadolu yakasını terk etmesi bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada,
Pazar ve Pazartesi gecesi sabaha karşı öncelikle köprüler ve viyadüklerde buzlanma ihtimali bulunduğu bildirilerek, sürücülerin dikkatli olması istendi. Buzlanmaya karşı AKOM ve Otomatik Yol Meteoroloji Gözlem Sensorları'ndan (OYMGS) gelecek uyarılara göre müdahale edileceğinin belirtildiği açıklamada, "Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, ilk etapta 350 araç, 700 personel, İSKİ 175 araç 325 personel ile olumsuzluklara karşı sahada görevlendirildi. Ekipler, ana arterler, çevre yolları katılım noktaları köprü ve viyadüklerde hazır bekletilecekler.

Herhangi bir olumsuzluk karşısında ekipler AKOM tarafından sevk ve idare edilecek. Hava koşullarının ağırlaşması durumunda, merkezlerinde bekleyen diğer araç ve ekipler de sahaya sevk edilecek. İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri 76 istasyonda hazır bekletiliyor" denildi.

Geri Dön