HABER

İstanbul'da yoğun sis deniz ulaşımını aksatıyor

İstanbul'da yoğun sis deniz ulaşımını aksatıyor

İstanbul (AA)- İstanbul'da etkili olan yoğun sis sebebiyle İstanbul Boğazı transit gemi trafiğine kapatıldı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, İstanbul Boğazı, kentte etkili olan yoğun sisin görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle saat 03.00'ten itibaren her iki yönden transit gemi trafiğine kapatıldı. Bu arada, İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) Şehir Hatlarının Beykoz-Paşabahçe, Çubuklu, Kanlıca, Anadolahisarı arasındaki saat 06.15 ve 07.00, Çubuklu-Kanlıca, Anadoluhisarı arasındaki saat 06.50 vapur seferleri de sis nedeniyle yapılamadı.

İSTANBUL SİSLİ HAVAYA TESLİM OLDU

Gece boyunca etkisini gösteren sis, çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı kazayı da beraberinde getirdi. Dün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan sisli hava, gecenin ilerleyen saatlerinde de hayatı olumsuz yönde etkiledi. Trafiğe çıkan sürücüler sis nedeniyle zor anlar yaşarken, dikkatsiz davranan sürücüler ise kazalara neden oldu. Sis nedeniyle İstanbul'da çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Gaziosmanpaşa girişinde virajı alamayan bir kamyonun sis nedeniyle karşı şeride geçerek bir otomobile çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Otomobilin yaralı sürücüsü olay yerine gelen itfaiye erleri tarafından kurtarılarak ambulansa taşındı ve Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Sabah saatlerine kadar süren sisli hava boğazda da izlenmeye değer bir görüntü ortaya çıkardı. İstanbullular, sis ve güneş ışıklarının oluşturduğu manzarayla güne "merhaba" dedi.

Geri Dön