HABER

İstanbul'un en hızlı çilingiri belli oldu

İSTANBUL (İHA) - İstanbul'un en hızlı çilingirini bulmak için düzenlenen şampiyona, ilginç görüntülere sahne oldu. 30 çilingir, Türkiye Kilit Açma Şampiyonası'nın finallerine katılmak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Türkiye Kilit Açma Şampiyonası'nın ilk etabı İstanbul'da başladı. İstanbul en hızlı çilingiri gerçekleştirilen şampiyonada belli oldu. Türkiye'de ilk defa düzenlenen İstanbul Kilit açma Şampiyonası birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Şampiyonaya katılan 30 çilingir tüm hünerlerini sergileyerek, İstanbul'un en hızlı çilingiri olmak için yarıştı. İlginç görüntülerin ortaya çıktığı yarışmaya katılan çilingirler tüm hünerlerini sergiledi. Almanya'da da benzeri düzenlenen yarışmanın birincisi yılın en hızlı çilingiri Damilov Peter da izleyiciler, arasında yer aldı. Hünerlerini basın mensuplarına sergileyen Peter, "Bu işi severek yapıyorum. Benim için bir hobi adeta. Almanya'da birinci oldum. Mutluyum. Burada Türk meslektaşlarımı izlemek için geldim" dedi.

2 aşamada yapılan yarışmada çilingirler birbirleriyle kıyasıya yarışırken, şampiyonada dereceye giren yarışmacılar "Bitirdim" diyerek sevinç çığlığı attı.
Yarışmanın başlamasının ardından kilidi 6 saniyede açan Sedat Aksu birinci, kilidi 7.5 saniyede açan Engin Aksal ikinci, kilidi 9 saniyede açan Birol Tecel ise üçüncü oldu. Dereceye girenler kupalarını meslektaşlarının elinden alırken, yarışmayı kazanan Sedat Aksu, "Mutluyum. Mesleğimizin ilerlemesi için elimizden geleni yapıyorum. Baba mesleği olan bu işi 30 senedir yapıyorum. Rekoru daha önce denemedim. İlk defa burada yaptım" dedi.

İlk üçe kalan çilingirler Türkiye Kilit Açma Şampiyonası finallerine katılma hakkı kazandı. Türkiye kilit açma şampiyonunun her yıl Avrupa'da düzenlenen Kilit Açma Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edeceği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön