HABER

İşte Bedrettin'in yaşadığı ev

5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın 20 çocukla birlikte Topkapı'da tek göz bir gecekonduda yaşadığı ortaya çıktı.

İşte Bedrettin'in yaşadığı ev

Haliç Köprüsü orta refüjünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı temizlik görevlileri tarafından yerde hareketsiz bir şekilde yatarken bulunan 5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın 20 çocukla birlikte Topkapı'da tek göz bir gecekonduda yaşadığı ortaya çıktı. Nene Hatun Mahellesi Sulukule Sokakta bulunan evin dün akşam saatlerinde terk edildiği öğrenildi.

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, hastanede ziyaret ettiği Bedrettin'in sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Ardından polisten Bedrettin'in yaşadığı evin adresini öğrendi. Topkapı'daki eve gelen milletvekili Soysal, dış kapısı açık ve sefalet icçinde bir evle karşılaştı. Küçük çocukların aileleri tarafından İstanbul'a getirdilip, zorla dilendirildiğini, kalabalık gruplar halinde sağlıksız ortamlarda barındırıldığını söyleyen Soysal, bunlar bilindiği halde Sosyal Hizmetlerin gerekeni yapmamasını eleştirdi.

ÇOCUKLAR DİLENDİRİLİYORDU
Yer yatakları ve birkaç parça mutfak eşyası dışında hiçbir şey bulunmayan evde 20'nin üzerinde çocuğun yaşadığı, çocukların sabah anne ve babaları tarafından dilendirilmek için İstanbul'un çeşitli noktalarına bırakıldığı öne sürüldü. Isınma imkanının olmadığı evde çok sayıda öksürük şurubunun bulunması dikkat çekti. Evin bulunduğu mahallede oturan vatandaşlar, her sabah onlarca çocuğun anne ve babalarıyla birlikte sabah evden çıktığını, dilendirildiklerini ve kazanılan paralarla lüks arabalar alındığını söylediler.

5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ı 'yer tartışması' sebebiyle 2 çocuk tarafından dövüldüğü yeren her dakika onlarca otomobilin geçtiği Haliç Köprüsünün hemen girişinde yer alması ve olayı gören kimsenin almaması dikkat çekti. Boğazına çamaşır ipi bağlanarak 5 metre yüksekliğindeki refüj boşluğuna atılan Bedrettin tesadüfen bulunmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön