HABER

İşte burada öldüler

Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 8 aylık hamile kadın ile 72 yaşındaki ninesi öldü.

İşte burada öldüler

Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 72 yaşındaki Cemile Yetiş ile 8 aylık hamile torunu 20 yaşındaki Kıymet Asya yaşamını yitirdi.

Kavaklık Mahallesi Kavaklık Camii’nin lojmanında kalan imam Erhan Asya, ilk çocuklarına hamile olan 1.5 yıllık eşi Kıymet Asya ile eşinin babaannesi Cemile Yetiş’i sabah namazı sonrası geldiği evde baygın halde buldu. Kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlenen Cemile Yetiş ile torunu Kıymet Asya olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ambulansıyla 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ancak Cemile Yetiş'in öldüğü anlaşıldı.

Bu arada durumu ağır olan 8 aylık hamile Kıymet Asya’nın, karnındaki erkek bebeğin öldüğü belirlendi. Bunun üzerine, Kıymet Asya Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan ameliyatta karnındaki bebek sezaryenle alındı. Yaşatılmaya çalışılan bebek çabalara rağmen kurtarılamadı. Yaşama tutunmaya çalışan Kıymet Asya da ameliyattan bir saat sonra yaşamını yitirdi.
Kıymet Asya ve Cemile Yetiş’in cenazeleri Ulu Cami’de kılınan cenaze namazından sonra Asri Mezarlık'ta toprağa verildi. Eşinin ölümüyle yıkılan cami imamı Erkan Asya’nın bir süre önce Kastamonu’ya tayini çıktığı için eşi Kıymet'le birlikte taşınma hazırlığı yaptıkları öğrenildi.

İşte burada öldüler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön