İşte Devlet Bahçeli'nin ilk teklifi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hayvan haklarının korunması için yasa çalışması hazırlattığı öğrenildi. Hükümete sunulacak çalışmaya göre, hayvanları öldürenler için 2 yıldan 5 yıla kadar, sağlığına zarar verenler için ise bir yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilmesi planlanıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine hazırlanan yasa teklifi taslağında, “Sahipli veya sahipsiz hayvanı kasten öldüren kişinin iki yıldan beş yıla kadar, vücuduna acı veren, sağlığının veya algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişinin de bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası” ile cezalandırılması öngörülüyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Bahçeli, partinin 26. dönemde hazırladığı Hayvanları Koruma Yasası’nda Değişiklik Yapılmasına Dair yasa Teklifi’nde revize istedi. MHP’nin teklifi ile TCK’ye, “Sahipli veya sahipsiz hayvanı kasten öldüren kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” ile “Hayvanları Koruma Kanunu ve Kara Avcılığı Kanununda tanımlandığı şekliyle hayvanların kesimi ve avlanmasına dışında kasten sahipli veya sahipsiz hayvanların vücuduna acı veren, sağlığının veya algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” hükümlerinin getirilmesi öngörülüyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 46 yorum
İDAM İSTİYORUZ; ÇOCUK TECEVÜZCÜLERİNE İDAM İDAM İDAM SAYIN BAHÇELİ
@abdulrezzak_bilezik_2018 İDAM İSTEYEMEZSİNİZ..ÇÜNKÜ AB İLE TÜRKİYEDE İDAN OLMAYACAĞINA DAİR AB ANLAŞMASI VAR.. BİLİM BAKALIM BU ANLAŞMAYI KİM İMZALAMIŞ
@abdulrezzak_bilezik_2018 IYI parti idam ayasofya incirlik israil ıle olan anlaşmaların iptali konularını t.b.m.m getirecek bakalım kim ne diyecek
@abdulrezzak_bilezik_2018 bu YABOZ iktidarla idam gelirse vay halimize. Idam bu tecavüzcülere kurtulus olur. birakin icerde onlara hergün tecavüz etsinler.
CHP uyumaya devam etsin. Sorsan insan hakları hayvan hakları bi tek chp linin dilinden düşmez. Meclisten hayvan haklarını arayan MHP ye helal olsun valla.
akp nin mhp den sorumlu millet vekili devlet bahçeli
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler