İşte Feldkmap gerçeği

Galatasaray'ın hocası yapılan anlaşmaya göre Adnan Polat'ın başkan olması halinde teknik direktörlüğe veda edecek...

Galatasaray'la 2 yıllık daha opsiyonlu sözleşmesi bulunan Karl Heinz Feldkamp, Adnan Polat'la yaptığı anlaşmaya göre sezon sonunda teknik direktörlük görevine nokta koyacak. Galatasaray'da Karl Heinz Feldkamp dönemi yaklaşık iki ay sonra kapanıyor. Alman teknik direktör, 22 Mart'ta yapılacak olan kongrede kendisini yıllar sonra yeniden Türkiye'de göreve getiren Adnan Polat'ın başkan seçilmesi halinde yeni sezonda sarı-kırmızılı takımı çalıştırmayacak. Polat'ın başkanlık koltuğuna oturması durumunda sezon sonunda teknik direktörlüğü bırakarak yeni bir göreve başlayacak olan Kalli, büyük olasılıkla Galatasaray'ın yeniden yapılandırılacak altyapısının başına getirilecek ve yeni teknik direktör ve ekibiyle birlikte koordineli olarak çalışacak. Feldkamp, başkanlık seçiminin en güçlü adayı olarak gösterilen Adnan Polat'ın kongrede seçilememesi durumunda ise sezon sonunda istifa ederek ülkesi Almanya'ya geri dönecek. Sarı-kırmızılı kulüple sezon sonu opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık daha anlaşması bulunan 74 yaşındaki teknik adam, Polat göreve gelirse yeni bir sistemle çalışacak. Geniş yetkilerle altyapının başına getirilecek olan Feldkamp'ın, yeni teknik direktörün üstünde danışman olarak da hizmet vereceği kaydedildi. Alman hocayla bu konuyu görüşen Adnan Polat ve ekibinin olumlu yanıt aldıkları öğrenilirken, teknik direktörlük görevine kimin getirileceği henüz kararlaştırılmadı.

İLK ADAY GÖTZ Şampiyonluk mücadelesi yapan Galatasaray'ın bu durumdan olumsuz etkilenmesini istemeyen Polat ile Kalli'nin gizli planı futbolculardan da sakladıkları ve sezon sonunda açıklayacakları belirtildi.
Yeni teknik direktör konusunda bir dönem sarı-kırmızılı formayı giyen ve son olarak Hertha Berlin'i çalıştıran Alman Falco Götz'ün ismi adaylar arasında tutuluyor. Götz'ün yanı sıra Feldkamp'ın tavsiye edeceği sürpriz bir ismin de takımın başına getirilebileceği ifade edildi. Galatasaray'ın, Kayserispor'la oynadığı maçı tribünden birlikte izleyen eski kaptanlardan Bülent Korkmaz ve Reinhard Stumpf da yardımcı antrenör adayları arasında yer alıyor.