HABER

İşte jaws ve yavrusu!

İşte jaws ve yavrusu!

Marmara Denizi açıklarında avlanan balıkçılar 4 metre boyunda ve bir buçuk ton ağırlığında Camgöz Köpekbalığı yakaladı.

JAWS VE YAVRUSU FOTO GALERİ

Sıcak ve ılık denizlerin 100 metre altındaki serin sularında tek başına yaşayan bir köpek balığı türü olan Camgöz Köpekbalığı (Galeorhinusgaleus) Marmara açıklarında avlanan Türk balıkçıların ağına takıldı.

İki defa ağları parçalayan dev köpekbalığını yakalayan Balıkçı Ekrem Varıcı, "Avlandığımız sırada birden ağların kuvvetli bir şekilde sarsıldığını hissetik. İlk başta dalga diye düşündük ama köpekbalığı olduğunu anlayınca ağları toplamaya başladık. Bu Camgöz Köpekbalığı olarak bilinen bir tür, boyu 4 metre, ağırlığı ise bir buçuk ton. Bunun eti ülkemizde yenilmediği için bunu Çin lokantalarına satmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

JAWS VE YAVRUSU FOTO GALERİ

Dev cüssesiyle görenleri hayrete düşüren Camgöz Köpekbalığının yakalandıktan sonra karnından çıkan yavrusu ise çocukların ilgi odağı oldu. Küçük Camgöz'ü eline alan çocuklar şaşkın gözlerle sağını solunu incelemeye başladı. Ağzı açık bir şekilde keskin dişleriyle duran dev Camgöz Köpekbalığının korkutucu görüntüsüne rağmen vatandaşlar bir yandan derisine dokunup diğer yandan da cep telefonuyla bol bol fotoğraf çekti.

Serin sularda tek başına yaşayan ve sürü halindeki küçük balıkları yiyerek beslenen Camgöz Köpekbalıklarının boylarının 4 metreden 15 metreye kadar ulaştığı belirtildi. Başka ülkelerde eti yenilen bu türün bazı ülkelerde de balık unu üretiminde kullanıldığı ifade edildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler