İşte pandemi hastanesinin yoğun bakım ünitesi! İlk kez görüntülendi

Koronavirüs nedeniyle Sancaktepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 45 günde yapılan pandemi hastanesi ilk kez görüntülendi. ancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin yoğun bakım ünitelerinin gözler önüne serildiği karelerde kovid pozitif hastaların tedavileri tek kişilik negatif basınçlı izole odalarda gerçekleştirildiği görüldü.Bu sistemle yoğun bakımdaki virüslü hava,diğer alanlara geçmeden özel filtrelerde temizlenerek dışarıya atılmasının sağlandığı öğrenildi.

Kullanılan teknolojiyle sağlık personeli daha güvenli ve konforlu bir şekilde çalışabildiği hastanelerde, hedeflenen ilk amaç virüsün yayılmasını engellenmek olmuş. İşte detaylar...

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Sancaktepe'de inşa edilen Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin yoğun bakım üniteleri ve hasta odalarının tüm detayları ilk kez Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından görüntülendi. Başta koronavirüs olmak üzere, salgın, deprem ve afetlerle mücadelede aktif rol oynamak üzere 1008 yatak kapasitesi ile hizmete açılan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Mehmet Yılmaz Salman, 432 yatak kapasiteli yoğun bakım servisinde şu anda 40 hemşire ve 10 hekimin hizmet verdiğini açıklayarak “1 Haziran itibariyle açıldı hastanemiz. Yaklaşık 2 aylık bir süredir hizmet veriyoruz. Anadolu yakasında diğer hastanelerdeki Kovid pozitif hasta sayılarının azaltılması ve hastanelerin normal işleyişine dönebilmesi için burayı bir merkez haline getirmeye çalıştık. Toplamda 1008 yatak kapasiteli hastanemizde 572 yatak normal servislerde kullanılabiliyor. Ancak ileriki dönemlerde yoğun bakım yatağına ihtiyaç artarsa normal yatakları dahi yoğun kolaylıkla yoğun bakıma çevirebileceğimiz bir sistemle kuruldu burası” dedi.

Yoğun bakım odalarında tüm hasta odalarının tek kişilik ve negatif basınçlı izole odalar olarak planlandığına vurgu yapan Dr. Salman, bunun önemini şöyle özetledi:

'NORMAL YOĞUN BAKIMLARINDAN ÇOK FARKLI'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
katara satış rahatlıkla olsun diye güzelim havalimanını ne hale soktular başka yerlerimizmi yoktu yazıklar olsun adı battı birilerine
pandemi hastanesi ama covid testi yapmıyorlar. yani hasta istemiyoruz demek oluyor yani hastaneyi yapmış ama sadece çalışanlar var test işin gittim yok yapmıyoruz dediler birde covid pozitifle temasım olduğu halde.
ne işe yarıyor biride onu anlatsın o kadar hastane var antepte hastaya yer yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler