HABER

İşte PKK'nın son oyunu!

Terör örgütü PKK'nın hedefinde şimdi de korucular var. Bakın örgüt şimdi de nasıl bir oyun içinde...

İşte PKK'nın son oyunu!

Terör örgütünün korucuların silahlarını çalarak üzerlerinde baskı kurmayı hedeflediği ortaya çıktı.

Hakkari’de son 4 gün içerisinde 3 köy koruyucusunun evine hırsız girdi. Bir Kalaşnikof silahı ve 100 kalaşnikof mermisi çalındı.

Akşam Gazetesi'nden Devrim Tosunoğlu'nun haberine göre Korucular rahatsız… Hakkari Yenimahalle’de köy koruculuğu yapan H.Ç’nin görev silahı kaleşnikof, 4 şarjörü ile 17 Temmuz’da evine giren kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. Olaydan 3 gün sonra ise Bulak Mahallesi’nde korculuk yapan N.A’nın evine giren kimliği belirsiz kişiler evdeki 100 kaleşnikof mermilerini alarak kayıplara karıştı. Kimliği belirsiz kişilerin bu kez hedefi 21 Temmuz günü Gazi Mahallesi korucusu olan F.A oldu. Sabaha karşı evin camını zorlayarak içeri giren kimliği belirsiz kişiler fark edilince hiçbir şey alamadan kayıplara karıştı. Hırsızlık olaylarının korucuların adreslerine yönelik olması güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

‘DEVLET YAPTI’ YALANIYLA PROVOKASYON

Terör örgütünün son zamanlarda koruculuk sisteminin kaldırılmasına yönelik propaganda yaptığı istihbarat raporlarına yansıdı. Silahlarını kaybeden korucuların görevlerinden uzaklaştırıldığı için örgütün bunu kullanmaya çalıştığına dikkat çekildi.
Güvenlik güçlerine göre, bu sayede örgüt meslekten atılan koruculara yönelik yıldırmaya politikası izleyecekti. PKK çaldığı bu silah ve mermileri muhtemel suikast veya saldırı eylemlerinde kullandıktan sonra ‘devlet yaptı’ yalanıyla provokasyon yapacaktı.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Akp bunları gör kendinden utan açılım diye diye memleketi yıkıyorsun.
Bu kadar ucuz,dayanağı olmayan haberleri yapmayın toplumun size güvenirliği kalmiyor.Bu gerila hareketini her konuda kötülediniz,üç beş çapulcu dediniz,Ermeni halkına hakaret ederek bunlar Ermeni dediniz,ne kazandınız?okuyan bilen dünyadan haberdar olan insanların artık bu basit karalamalarla size bir güveni kalmadı,bugün üç beş çapulcu dediğiniz kişiler,dünyada söz sahibi,türkiyenin en üst yönetimi onlarla barış yollarını ariyor,sizin yalan söylediğinizi dünya alem biliyor,artık bırakın bu zavalılığı,türkiyeye türkiye halklarına bir faydanız yok.Arık korucularda başka işler çalışsınlar.
sen öyle san.
barışa bak biz bu zırvalığın böyle olacağını biliyorduk...Akp de baltalamayın diyor ...
Geri Dön