İşte Sergen'in son kurbanı!

Eskişehirspor Teknik Direktörü Metin Diyadin, yıldız futbolcu Sergen Yalçın'ı neden kadroya almadığıyla ilgili olarak, kendisinin hiçbir futbolcu ile kadro pazarlığı yapmayacağını söyledi.
Diyadin kendileri ile birlikte Sakaryaspor, Antalyaspor ve Kocaelispor'un Süper Lig için zirve mücadelesi verdiklerini belirterek, "Bu yarış sonuna kadar devam edecek" dedi. Kendi sahasında Sakaryaspor ile 1-1 berabere kalarak bir puana razı olan Eskişehirspor'un teknik direktörü Metin Diyadin, galip gelmeleri gereken maçtan berabere ayrıldıklarını söyledi. Ligde 4 takımın yarıştığını kaydeden Metin Diyadin şunları kaydetti: "Ligde çekişen 4 takımdan biri olan Sakaryaspor ile kendi sahamızda berabere kaldık. Bu yarış sonuna kadar devam edecek. Rakibimize yediğimiz gol ve son dakikalarda verdiğimiz pozisyon dışında fazla pozisyon vermedik. Futbolcularım iyi mücadele etti. Galibiyeti çok istiyorduk ama berabere bitti. Bu yarış sonuna kadar devam edecek."

SERGEN YALÇIN'I NEDEN KADROYA ALMADIĞINI AÇIKLADI
Yıldız futbolcu Sergen Yalçın'ı neden kadroya almadığı konusunda da açıklama yapan Metin Diyadin, kendisinin hiçbir futbolcu ile kadro pazarlığı yapmayacağını söyledi. Sergen Yalçın'ın maçtan 2 gün önce menajerine, "ilk 11'de maça çıkarmayacaksa beni kadroya almasın" dediğini kaydeden Metin Diyadin, "Ben de bu konuyu Sergen Yalçın ile görüştüm. Sergen'e 'menajerine böyle söylemişsin' dedim. O da 'evet" dedi. Ben de 'çıkabilirsin' diyerek kadroya almadım. Benimle kadro pazarlığını adı ne olursa olsun hiçbir futbolcu yapamaz. Ona kızmıyorum, bugüne kadar böyle gelmiş böyle gidiyor. Bizim tarzımız da budur, adı ne olursa olsun kadromun pazarlığını kendimden yaptırmam. Bende her şey nettir. Sergen Eskişehirspor'un profesyonel futbolcusudur. Aldığı rakamlar, ücretler bellidir. Böyle bir maçta bizim kullanma şansımızı bile kendisi itmiştir. Onun için de bunu yönetim değerlendirir. İster teknik direktör olsun, ister futbolcu olsun, kulüpler büyüktür. Kulübün büyük olduğunu herkes bilecek. Oyuncu de teknik direktör de bunu bilecek. Hiç icazetle gelmedim. Ben kendime düşeni yaparım. Ben faydalanacağım zaman faydalanırım, kimseye opsiyon tanımayı düşünmüyorum."
Bir gazetecinin Sergen Yalçın'ın Sakaryaspor maçı öncesinde reklam filmi çekimlerine katılmasını eleştirmesi üzerine Diyadin "yüzde yüz haklısın. Ben de gereğini yapıyorum. Bir takım galip gelir, mağlup olur, berabere kalır. Oyuncular takım gibi oynar. Ben doğrusu neyse onu yaparım. 26 haftadır buradayım. ilk başlangıçtan beri sıkıntılar oldu. Krizi yönetmeye çalışıyorum. Kulübün büyüklüğü adına kellemi alıyorum, bu işleri düzeltmeye çalışıyorum" dedi.