HABER

İstediği fiyata satamayınca tarlasındaki biberleri halka bıraktı

Adıyaman'da çiftçilik yapan Mahmut Akdağ, tarlasına ektiği kırmızı biberin ilk hasadını yaparak, ürünleri sattı. Akdağ, ikinci hasadın maliyetinin ürünü toplamaya vereceği parayı kurtarmayacağını hesaplayınca tarlayı bölge halkına ücretsiz bıraktı.

Merkeze bağlı Büyükkavaklı köyünde çiftçilik yapan Mahmut Akdağ, 70 dönüm tarlaya ektiği kırmızı biberin ilk hasadını yaparak, satışını gerçekleştirdi. Akdağ, ikinci hasatta maliyetin yükselmesi nedeniyle ürünleri toplamayarak, bölge halkı için bıraktı. Araçları ile tarlaya gelenler, yanlarında getirdikleri poşetlere doldurdukları biberleri evlerine götürdü.

9f249939a21c9810f95c5b0e20ef30e6

SOSYAL MESAFE ŞARTIYLA TOPLATTI

Hayır yapmak istediğini ve sosyal mesafe ile maske kurallarına uyulması şartıyla biberleri toplattığını söyleyen Mahmut Akdağ, "Ürünümüzün birinci katını aldık ikinci katına geldiğimizde maliyetten dolayı bıraktık ve hayrımıza vatandaşın toplaması için izin verdik. Sosyal mesafe ve maskeye dikkat ederek toplamaları konusunda uyardık. Yani hayrımıza dağıtıyoruz. Bizim için de onlar için de bir hayırdır" dedi.

aaba9627642398290b3d7e9539875f97

Biber toplamaya gelenler ise hayırdan memnun olduklarını belirterek, Akdağ'a teşekkür etti.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
anca kuru tesekkur edersiniz kimse de su adama 3 kurus yardim edeyim demez. 2 cuval biber toplamis! ihtiyaci var mi? tabi ki hayir, o kadar biberi ne yapacak.
Çiftçiyi,reçberi,seracı,üreticiyi bitirdiniz domates üreticeden çıkışı 20 sene önceki fiyat geçmiş olsun bitirdiniz üretici elinize sağlık
nasıl kırmızı, bildiğin yeşil biber bu
Kürtlerde Kırmızı hastalık. Araba eşya telefon her şey kırmızı. Biber yeşil olsa da kırmızı görüyorlar
Geri Dön