İstemediğiniz mesajlar out!

Apple’ın mesajlaşma servisi iMessage’da istemediğiniz mesajları engellemeniz mümkün olacak.

İstemediğiniz mesajlar out!

Merakla beklenilen iOS 7′nin resmi çıkış tarihine birkaç ay kaldı. Sürekli olarak yeni çıkarılan betalarla birlikte gelişimine hızla devam eden iOS 7′nin birbirinden farklı özelliklerl gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bunlardan biri de iMessage’daki mesajları rapor etme özelliği.
Kullanıcıların en çok istedikleri özelliklerden biri olan bu özellik sayesinde devamlı olarak rahatsız edilen ve kötü kişiler tarafından mesaj yağmuruna tutulan insanlar bundan kurtulabilecekler. Ancak Apple’ın bu konu için seçtiği yöntem biraz garip diyebiliriz. Eğer sizi devamlı rahatsız eden biri var ise onun attığı mesajın ve Apple ID’sinin ekran görüntüsünü almanız gerekiyor. Daha sonra mail ile bu fotoğrafları Apple’a gönderiyorsunuz. Sonrasında ise Apple durumu inceledikten sonra rahatsız eden kişiyi iMessage’den engelliyor.
Epey farklı olan bu sistemin iOS 7 çıktığında gerçekten böyle işleyip işlemeyeceği ise merak konusu. Zira iddialara göre bu tarz rapor etme işlemi ile yalnızca iOS 7 güncellemesi alamayacak olan kullanıcılar rapor edebilecek. iOS 7′de ise bunun birkaç tuşla halledilebileceği ve bu kadar uğraşıya gerek kalmayacağı düşünülüyor. Yeni işletim sisteminde durumun nasıl olacağını öğrenmek için Eylül ayında yapılacak tanıtımı beklemekten başka bir çare ise bulunmuyor.

PES 2014′ün Demo Duyurusu Ertelendi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler