İstifası istenmişti! Kars Belediye Başkanı Karaçanta kararını verdi

MHP Genel Merkezinin isteği üzerine partisinden istifa ettiğini açıklayan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, seçime kadar bağımsız olarak görevinin başında olacağını söyledi.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, MHP Genel Merkezi tarafından istifasının istenmesi ile ilgili olarak Doğan Haber Ajansına konuştu. Başkan Karaçanta, istifasının istenmesinin sebebini bilmediğini Genel Merkez ile görüşme trafiği içinde olduğunu belirtti. Ankara'ya gideceğini kaydeden Başkan Karaçanta, bundan sonraki süreçte Türk milleyetçi ruhunun devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

"PARTİMDEN İSTİFA ETTİM"

"Bugün, Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla mensubu olduğum, bundan sonra da asla ülkücü olmamdan, milliyetçi olmamdan onur duyduğum daha doğrusu sevdam diyeceğim partimden istifa ettim. Bundan sonraki süreçte de tabi ki Türk milliyetçiliği ruhum devam edecek. Ama belediye başkanlığı görevime bir süre bağımsız olarak devam edeceğim. Çünkü Kars halkı bilmeli ki ben göreve geldiğimde de demiştim bizim Sayın Genel Başkanımızın da bize vermiş olduğu talimattı, kesinlikle 30 Mart akşamı bizim belediye başkanımız her ne kadar bizim partimizden seçilmiş olsa dahi seçildiği ilin belediye başkanı olarak görev yapacak.

"KARAÇAN'TA DİMDİK AYAKTADIR"

"Bende inanıyorum ki 30 Mart 2014 akşamından sonra bugüne kadar ve bundan sonra da görev yapacağım süreç içerisinde hiçbir parti kimliği gözetmeksizin tüm Kars halkını bağrıma basmayı becerdim. Bundan sonraki süreçte de aynı şefkatle aynı sevdayla Kars halkına hizmet etmekten mutluluk duyacağım, keyif alacağım. Kars halkı bilmeli ki Belediye Başkanları Murtaza Karaçan'ta dimdik ayaktadır.

Çalışan personelleriyle, belediye başkan yardımcılarıyla, tüm personelleriyle Kars halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Görevimizin başındayız. Mensubu olduğum partiden istifa ettim, bağımsız olarak görevime devam edeceğim."

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Kendi partisi tarafindan bile ciddiye alinmayan bahceli.daha ne yuzle o koltukda duruyor arkadas bu ne koltuk sevdasiymis be .gelmissin 70 yasina birakda genc dinamik biri gecsin yerine . Bahceli gidene kadar oyum IYI partiye
AKP YE İMRENMİŞTİR. HA BAK BENDE YAPTIM.
mhp tasviye sürecinde. ikinci adres IYI Parti.
sakın koltuğu bırakma, seni oraya getiren partiymiş teşkilatmış boşver . çıkarlar daha önemli. nasıl olsa birdaha göremiydceksin oraları.
Adamsın başkanım...
akp ye mi özenmiş?
Buda moda oldu arkadaş eyer bir hatası varsa açıkla istifasını iste yoksa bazı menfaat çıkarları için adamın niye istifasını istiyorsun aday göstereceğin zaman ince ele sık doku önüne geleni aday gösterme bu işte yine bir menfaat ilişkisine ters hareket vardır kesin
Buda moda oldu arkadaş eyer bir hatası varsa açıkla istifasını iste yoksa bazı menfaat çıkarları için adamın niye istifasını istiyorsun aday göstereceğin zaman ince ele sık doku önüne geleni aday gösterme bu işte yine bir menfaat ilişkisine ters hareket vardır kesin
Mafya yönetiyor temizlik başlıyor
İsabet olmuş. Hafta sonunda Belediye araçları ile insanları Çıldır gölüne taşıyacağız deyip 08:30 da Belediye önüne diken, 10 TL de para alıp araçlara balık istifi dolduran, kendi eşini dostunu en öne oturtup gariban vatandaşı otobüste ayakta götüren, iyiliksever, dost ve arkadaş canlısı Kars halkının tam aksine hizmet eden, kendi menfaatlerini milletin önünde gören bir anlayışın daha fazla bu insanlara eziyet etmesi büyük haksızlık olurdu.
hangi parti olursa olsun karı gibi istifa etmeyeceksin istifa böyle olur, sen seçilmisşin erkek gibi, al partini başına çal diyeceksin.
reise yarnmak için istemiştir istifasını
Sayın başkan MHP kendisini tasfiye etti. Bahçeli çekirdek kadroyu bırakıp ilk seçimde yaklaşık 20 kişilik bir grubun yarısını milletvekili, yarısını belediye başkanı yapacak, kendisine de 1150 odadan biri düşer elbet.
Başkan adamsın.Seni bahçeli değil halk seçti.Ama şuda var.Müfettişler yoldadır.Didik didik edileceğini düşünüyorum.İnşallah ben yanılmışımdır.HELAL
sayın başkanım. kendisinin istifası istendi delikanlılık yaptı geri millet beni istiyor diye geri döndü. kendi sözüne sahip çıksın. ikinci bir husus partiye kilit vurdular. sen içerde kalın korkusuyla çabalıyorlar. akpartiye danışmanlık yapıytor artık. sen en iyisimi. beni dinlersen saadete gel. yok dinlemezsen iyi parti senin için iyi bir kapı.
Diğer Haberler