İsveçli ve Norveçli aktivistler balıkçı tekneleriyle Gazze'ye gidiyor

İsveçli ve Norveçli aktivistler, balıkçı tekneleriyle Gazze'deki ablukayı kırmak amacıyla yola çıktı.

İsveçli ve Norveçli aktivistler balıkçı tekneleriyle Gazze'ye gidiyor

Gazze'ye yönelik ablukayı kırmayı amaçlayan İsveçli ve Norveçli aktivistler, balıkçı tekneleriyle yola çıktı.

Ship to Gaza Derneği Basın Sözcüsü Ellen Hansson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in ablukasını delmek için "Gazze için Donanma" adlı girişim olarak bir yıldır hazırlık yaptıklarını söyledi.

Bu kapsamda iki balıkçı teknesinin Göteborg'dan, bir teknenin Stockholm'den, bir teknenin de Norveç'ten akşam üzeri yola çıktığını kaydeden Hansson, ''Donanmadaki küçük gemiler Fransa'daki kanallar üzerinden, büyük gemiler de okyanustan Gazze'ye gidecek.'' dedi.

İsrail'in Gazze ablukasını kırmak için kararlı olduklarını vurgulayan Hansson, ''Bu sefer çok daha iyi bir organizasyonla İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukayı dünyanın dikkatine sunacağız.'' diye konuştu.

İki buçuk ayda Gazze'ye ulaşmak istediklerini kaydeden Hansson, ''İnşallah bu sefer Gazze'ye yardım ulaştırmayı başarırız. Gazze büyük bir hapishane. 2 milyon Filistinli, tutsak hayatı yaşıyor. Biz bu tutsak hayatını, özgürlüğe çevirmek istiyoruz. Eskiden Gazze'de 4 bin balıkçı vardı. Şimdi sadece 500 kadar balıkçı kaldı. Balıkçı teknelerini de Filistinli balıkçılara hediye etmek istiyoruz. Ayrıca, işgalci İsrail'in yüzünü bir kez daha dünyaya göstermek istiyoruz.'' dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Reklam kokan hareketler bunlar. Giderler yer içerler paraları da onlara bişey sanıp destek atanlara ödetirler, fil fare bile doğurmadan geri dönerler.
en azından bizler gibi klavye delikanliligi yapmıyor, bizler de ona salla, buna salla
kanoyla gitseydiniz daha anlamlı olurdu bakın Sayın Kılıçdaroğlu 500km yürüdü şuan ülke adalet içinde yüzüyor artı genesis rekoru kırılmış oldu M.Ö bir kızılderi kabilesinin vekil üyelerinden Mr.Tartinaco halkın selameti birliği için. 403km yürümüştü evet bizim başkan 97km farkla rakiplerin tümünü üstün bir farkla geride bırakarak dünya ginesis rekoruna girmiştir başkanı sevgi ile anıyoruz saygılar!
@asuro her fırsatta karşısındakine bok atan eziklerin sebebi başlarına gelecek büyük hesaplaşmadan korktukları içindir, az sabredin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler