İsviçre: İtalya ve Yunanistan'dan sığınmacı kabul etmeyeceğiz

İsviçre hükümetinin, AB'nin yeniden yerleştirme programı kapsamında İtalya ve Yunanistan'dan artık sığınmacı kabul etmeyeceği açıklandı.

İsviçre: İtalya ve Yunanistan'dan sığınmacı kabul etmeyeceğiz

Sputnik'in özel haberine göre SonntagsBlick gazetesine açıklama yapan Federal Göç Sekreterliği (SEM) sözcülerinden biri, İtalya ve Yunanistan'dan yeni sığınmacı kabul etmek gibi bir planlarının olmadığını söyledi.

İsviçre hükümeti, AB yeniden yerleştirme planı çerçevesinde 2015'te, İtalya ve Yunanistan'dan 1500 sığınmacıyı kabul edeceğini açıklamıştı.

İsviçre ilk defa Suriyeli sığınmacı aldı

Plan dahilinde 902 sığınmacı İtalya'dan, 579 sığınmacı da Yunanistan'dan İsviçre'ye yerleştirildi.

AB Komisyonunun Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopoulos, İsviçre'ye mümkün olduğu kadar çok sayıda sığınmacı kabul etmesi için 2017 sonbaharında yeni bir talepte bulunmuştu.

İsviçre ise İtalya ve Yunanistan'da, AB'nin yeniden yerleştirme programı kriterine uygun sığınmacı kalmaması nedeniyle bu talebi geri çevirmişti.

Kriterlerinin en başında, bu iki ülkeye ayak basan sığınmacıların Ekim 2017'den önce AB göç yetkililerince kayıt altına alınması gerektiği gösterilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
ülkeler boşuna dünya devi olmuyorlar
getirin Türkiyeye bakarız biz
OH BE SÜRÜNSÜN ŞEREFSİZLER KENDİ ÇÖPLÜKLERİNDE MEMLEKETLERRİNİN İÇİNE İŞİYORLAR YASŞANACAK HAL BIRAKMIYORLAR BU DEFADA KAÇIP ELİN GÜZELİM MEMLEKETLERİNİ PİSLİYOR ALÇAKLAR BİZİM GÜZELİM VATANIMIDA AKP İŞ BİRLİGİYLE SURİYELİLERİN PİSLEDİGİ GİBİ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler