HABER

İtalya'da 64 yıl önce ölen kayakçının kimliği belirlendi

Kayak merkezinde 2005'te ceset kalıntıları bulunan kayakçının kimliği, sosyal medya sayesinde tespit edildi

İtalya'nın kuzeyindeki Valtournenche kayak merkezinde 2005'te ceset kalıntıları bulunan kayakçının, 64 yıl önce hayatını kaybeden Fransız Henri La Masne olduğu ortaya çıktı.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre İtalyan polisi, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Alp Dağları'nın İtalya-İsviçre sınırındaki Matterhorn Dağı'nda yaşamını yitiren ve 2005 yılında kalıntıları bulunan kayakçının kimliğinin belirlendiğini bildirdi.

Verilen bilgilere göre, İtalya'nın kuzeybatısındaki Aosta Vadisi bölgesinde, 3 bin 100 metre rakımdaki Valtournenche'de 2005 yılının temmuz ayında bulunan kalıntıların 1954'ten beri kayıp olan Henri Joseph Leonce La Masne'ye ait olduğu tespit edildi.

La Manse'nin kimliğinin belirlenmesi, polisin konuyla ilgili daha önce yaptığı bir paylaşımın sosyal medyada yayılarak bunun gazete ve radyo programlarında konu edilmesi sayesinde oldu.

La Masne'nin yeğeni Emma Nasem'in radyo dinlerken bulunan kalıntıları duyması ve olayı uzun zamandır kayıp olan amcasıyla ilişkilendirmesinin ardından Nasem'in 95 yaşındaki babasından alınan DNA örnekleriyle kalıntılar arasında karşılaştırma yapıldığı ve böylece kimlik tespitinin gerçekleştiği belirtildi.

La Masne'nin 26 Mart 1954 tarihinde, 35'inci doğum gününde hayatını kaybettiği ve o dönemde Fransa Finans Bakanlığının çalışanı olduğu bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön