İtalya'da dehşet sirki

İtalyan sirkinde çalışan Bulgar aileye yapılan ‘köle muamelesi' şaşkınlıkla karşılandı.

Ülkenin güney kesimindeki önemli turizm merkezlerinden Salerno kentinde faaliyet gösteren Marino Sirki'ne jandarma tarafından yapılan baskın, dehşet verici bir gerçeği ortaya çıkardı. Sirkin sahipleri 57 yaşındaki Enrico Raffaele İngrassia, oğlu 33 yaşındaki William İngrassia ve damadı 25 yaşındaki Gaetano Belfiore'nin yanlarında çalışan Bulgaristanlı bir çift ve iki kızlarına köle muamelesi yaptığı tespit edildi.

PİRANALARLA DOLU HAVUZA SOKUP İŞKENCE YAPTILAR

Bunun yanında sirkin sahiplerinin aileye her istediklerini yaptırabilmek için insanlık dışı yöntemler uyguladığı belirtildi. Buna göre işçi ailenin 19 yaşındaki kızını içinde pirana bulunan şeffaf havuza koyan sirk sahipleri kızın çırpınışlarını ailenin diğer üyelerine izletti. Ancak, dehşet bununla da kalmadı ve sirkin sahipleri 15 yaşındaki diğer kızı, içi yılan ve zehirli örümceklerle dolu çukurda saatlerce bekletti. Kızlarına daha fazla zarar verilmesini istemeyen aile sirk sahiplerinin her istediğini yaptı.

DEHŞET ÇIĞLIKLARI OLAYI AÇIĞA ÇIKARDI

Çevre sakinlerinin sirkten gelen dehşet çığlıklarından şüphelenip jandarmaya başvurmasıyla olay ortaya çıktı. Enrico Raffaele İngrassia, William İngrassia ve Gaetano Belfiore yakalanarak hapse atıldı. Bulgar aileye de psikolojik destek verilerek, bir yardım kuruluşunun korumasına bırakıldı.