HABER

İtalyan avukat Türkiye'ye alınmadı

KCK operasyonlarında tutuklananlarla ilgili yarın Diyarbakır'da yapılacak duruşmayı izlemek üzere Türkiye'ye gelen İtalyan avukat Arturo Salerni'nin ülkeye girişine izin verilmedi.

İSTANBUL (A.A)KCK operasyonlarında tutuklananlarla ilgili yarın Diyarbakır'da yapılacak duruşmayı izlemek üzere Türkiye'ye gelen İtalyan avukat Arturo Salerni'nin ülkeye girişine izin verilmedi.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yarın görülecek olan KCK davasını izlemek için Türkiye'ye gelen İtalyan avukat Arturo Salerni, Türkiye'ye girişi yasaklı olduğu için Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.

Alitalia Havayolları'nın tarifeli uçağı ile Roma'dan İstanbul'a gelen Arturo Salerni, Türkiye'ye giriş yapmak için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali'ndeki pasaport kontrol noktasına geldiğinde, polis tarafından Türkiye'ye girişinin yasaklı olduğu bildirildi. Diyarbakır'daki davayı takip için gelen Salerni, sınır dışı edilmek üzere sorunlu yolcu bölümüne götürülerek işlemleri yapıldı.

Salerni'nin yarın Alitalia uçağı ile İstanbul'dan Roma'ya gönderileceği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Son derece yerinde ve doğru bir karar. Bu tip şaklaban ve şakşakcılar yüzünden avrupada ülkeyi karalama kampanyası büyüyor. Bu işi yapanı tebrik ediyorum.
Geri Dön