HABER

İtalyan mafyasına darbe: 43 tutuklu

İtalyan Jandarması ve Maliye Bakanlığına bağlı polislerin Lombardiya ve Piyemonte bölgelerinde düzenlediği ortak operasyonlarda mafya üyesi olduğu ileri sürülen 43 kişi ihtiyaten tutuklandı.İtalyan Jandarması ve Maliye Polisi, Milano Mafya ile Mücadele Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamınca Lombardiya ve Piyemonte bölgelerine ortak operasyon yaptı.

İtalyan Jandarması ve Maliye Bakanlığına bağlı polislerin Lombardiya ve Piyemonte bölgelerinde düzenlediği ortak operasyonlarda mafya üyesi olduğu ileri sürülen 43 kişi ihtiyaten tutuklandı.
İtalyan Jandarması ve Maliye Polisi, Milano Mafya ile Mücadele Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamınca Lombardiya ve Piyemonte bölgelerine ortak operasyon yaptı. İtalya Cumhuriyet Savcılığı Ofisince düzenlenen basın toplantısında, bugün yapılan operasyonlarda, mafya üyesi olmakla suçlanan 43 kişinin ihtiyaten tutuklandığı açıklandı. Savcı Alessandra Dolci, inşaat sektöründe ucu siyasetçilere kadar uzanan, rüşvet ve israf soruşturması kapsamınca 95 kişinin soruşturulduğunu söyledi.
Tutuklananlar arasında iktidardaki Forza İtalya Partisi’nden Milano Belediye Meclisi üyesi Pietro Tatarella ve eski Forza İtalya Partisi Varese İli Koordinatörü Gioacchino Caianiello’da bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön