HABER

İtalya'yı sarsan cinayet davası bugün başlıyor

PERUGIA (İHA) - İtalya'yı sarsan cinayet davası bugün Perugia şehrinde başlayacak. İngiliz öğrencinin cinsel saldırı sonrasında öldürülmesiyle ilgili olarak Amerikalı kolej öğrencisiyle eski İtalyan erkek arkadaşı bugün yargılanacak.

İngiltere, İtalya ve ABD'den çok sayıda gazeteci, mahkeme için Perugia'ya akın etti. Yargılama safhasının uzun süre devam etmesi bekleniyor. Amanda Knox (21) ve 24 yaşındaki eski sevgilisi Raffaele Sollecito, 2007'de Meredith Kercher'e (21) cinsel saldırıda bulunup daha sonra da cinayet işlemekle suçlanıyor.

Kercher'in ailesi, hassas delillerin yayımlanmaması için duruşmanın halk ve basına kapalı olmasını talep etti. İtalya kanunları normalde duruşmaların açık olmasını öngörüyor fakat cinsel suçlarda duruşmalar kapalı olarak yapılabiliyor. Başhakimin öğlene kadar bu konuda bir karara varması bekleniyor. Knox ve Sollecito'nun kefaletle serbest bırakılmaları talebi reddedilmişti. Bunlar bir seneden fazladır hapis durumdalar. Savcılar, Kerscher'in, cinsel bir oyun sonrasında boğazı kesilerek öldürüldüğünü iddia ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler