HABER

İTO Başkanı Çağlar'ın vefatı

- İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Gülle: - "Değerli kardeşim İbrahim Çağlar’ı zamansız kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kişiliği, duruşu ile hepimizin gönlünde yer edinen, ülkesinin kalkınması için yaptığı başarılı çalışmalarla takdirleri kazanan İbrahim Çağlar, geride bıraktığı güzelliklerle anılacaktır" - Ekonomi Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu: - "Son dönemde ülkemizin yetiştirdiği çok önemli iş adamlarından biri olan İbrahim Çağlar'ın kaybetmenin üzüntüsü

İSTANBUL (AA) - İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar'ın vefatına ilişkin "Değerli kardeşim İbrahim Çağlar'ı zamansız kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kişiliği, duruşu ile hepimizin gönlünde yer edinen, ülkesinin kalkınması için yaptığı başarılı çalışmalarla takdirleri kazanan İbrahim Çağlar, geride bıraktığı güzelliklerle anılacaktır." ifadelerini kullandı.

İTHİB Başkanı İsmail Gülle, yaptığı yazılı açıklama ile bu sabah geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Çağlar'ın vefatından duyduğu üzüntüyü paylaştı.

"Değerli kardeşim İbrahim Çağlar'ı zamansız kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz" ifadelerini kullanan Gülle, kişiliği, duruşu ile herkesin gönlünde yer eden Çağlar'ın, ülkesinin kalkınması için yaptığı başarılı çalışmalarla takdirleri kazandığını, geride bıraktığı güzelliklerle anılacağınıaktardı. Gülle, Çağlar'ın ailesi ve iş dünyasına başsağlığı diledi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Yönetim Kurulu da yaptığı açıklamayla taziyede bulundu.

İbrahim Çağlar'ın son dönemde Türkiye'nin yetiştirdiği önemli iş adamlarından biri olduğu vurgulanan açıklamada, "İbrahim Çağlar'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. İTO'da başarılı hizmetleri ile öne çıkan İbrahim Çağlar yeri doldurulmayacak başarılara imza attı. İş dünyasının büyük kaybı Sayın İbrahim Çağlar'a Allah'tan rahmet, kederli yakınları ve tüm iş camiasına sabır ve başsağlığı diliyoruz." temennisinde bulunuldu.

(AA)

Geri Dön