HABER

İTÜ’de ‘karşılıklı’ Gezi protestosu

İTÜ’nün mezuniyet töreni olaylı geçti. Gezi protestolarıyla başlayan törende karşı bir grupla öğrenciler arasında kavga çıktı. Rektör konuşurken öğrenciler kürsüye sırtlarını döndüler.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 2012-2013 öğretim yılı mezuniyet töreni Gezi Parkı protestosuna sahne oldu. Dün üniversitenin Maslak kampüsü içerisindeki stadyumda yapılan mezuniyet töreni, öğrencilerin, ailelerin ve öğretim üyelerinin geniş katılımıyla yapıldı. Törenin başlamasıyla, fakülteler sırayla alandaki yerlerini almaya başladı. Öğrenciler, tartan pistte yapılan tören yürüyüşü sırasında Gezi Parkı eylemlerine destek veren pankartlar açarak “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları attılar. Protestolara, öğrencilerin aileleri ve öğretim üyeleri de alkışlarıyla destek verdiler.

Karşı eylem

Protestolar sürerken stada Ak Parti ve Başbakan Erdoğan lehine slogan atan yaklaşık 50 kişilik bir grup girdi. Gruptakiler ellerinde taşıdıkları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan posterini stadın tel örgülerine asmak istedi. Bu sırada grupla öğrenciler arasında kavga çıktı. Grup töreni izleyen ailelerden de büyük tepki aldı. İki gruba da özel güvenlikçiler müdahale etti. Güvenlik görevlilerinin ve hocaların yatıştırmakta zorlandığı arbede, grubun dışarı çıkarılmasıyla büyümeden son buldu.

Rektöre sırtlarını döndüler

Törende İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, konuşmasını yapmak üzere sahneye doğru yöneldi. Rektörün ayağa kalkmasıyla statta büyük bir ıslıklı protesto koptu. Sahnenin iki yanındaki koltuklarda oturan öğrenciler, Rektör Karaca’nın konuşmasını ayakta ve sahneye sırtlarını dönerek protesto ettiler. Öğrenciler, rektör konuşurken, “Rektör İstifa”, “Yandaş rektör istemiyoruz” şeklinde sloganlar attılar.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 110 yorum
OKUMUŞLAR AMA ADAM OLAMAYACAKLAR!! OKULDA NE İŞİ VAR GEZİ MİTİNGİ EYLEMLERİNİN GİT EYLEMİNİ NERDE YAPACAKSAN YAP YIKANMIŞ BEYİNLİ CAHİLLER
Ulan öyle bir haber yapıyorsun ki kendimi yabancı bir ülkede hisstiriyorsun, hiç mi o topluluk içinde adam yok, sağduyu yok, o çoçukların ve ailelerinin hepsimi o... çocuğu, orası Türkiye değil mi yoksa? Bu nasıl mantık kendinizin dışında kimseyi kabul etmiyorsunuz, devleti, temsilcisini sırf sizden olmadığı için reddeyiyorsunuz, siz kimsiniz kendinizi ne sanıyorsunuz, sonunuzun geldiğni farkettiniz ondan olacak herhalde,i çırpınışlar beyhude bu milletin çocukları heryerde olacak alışın, mynet dışarıdan gelen elli kişi demişsin bu da kesin yalandır, bunların daha çok ve öğrenci olma ihtimal
hasittir lan koyun.
O ÇOCUKLAR VE AİLELERİ O ÇOCUĞU DEĞİLLER AMA SEN YALAMANIN ÇOCUĞUSUN . BUDA MAYNETE KAPAK OLSUN.BUNU VE BUNUN GİBİ YORUMLARI YAYINLIYIOR AMA DOĞRU OLAN YORUMLARI YAYINLAMIYOR.
annenın adı neydı hangı genelevde calısıyordu orosbu cocuguyum demıssın ya tanıyorumdur belkı bakarsın belkı akraba bıle cıkarız ad soyad calıstıgı kerhane ısmı verırsen cıkarıabılırım
o çocuğu sensin my net yayınlamazsan sende o çocuğusun madem küfürleri yayınlıyorsun bunu da yayınla
efendi ol lan sensin o.çocuğu sen adamsın yani
ŞU YORUMLAR HERKESE AÇIK OLMAMALI, ZAVALLI YORUMCULARIN ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA YÖNELİK DEĞERLENDİRMELERİNİ HAYRETLER İÇERİSİNDE OKUYORUM.!!!!
acı var mı acı
yandaş rektörmüş. onun yandaşı gidince senin yandaşın gelir o zaman ne olacak zaten bu millet hep tek taraflı konuşmasından dolayı ileri gidemiyorya.
onun yandaşı gelince onada sesimizi çıkaracağız. bu eylemlerin belirli bir kesim için olmadığını hala anlayamadınız mı?
ne yapalım o zaman hepimiz kralcı mı olamım? PADİŞAHIM ÇOK YAŞA nasıl oldumu.
haklısın arkadaş , kızıl kominist ile yeşil koministler sırayla aynı şerefsizlikleri karşılıklı kendilerinde hak görerek yapıyorlar arada olan Ülkemize , Milletimize oluyor. Ulan abd ve onun sahibi siyonist sermaye kullanacağın köpekleri ne usta seçip hemde çoşkuyla iktidara taşıyor yada sokağa döküyorsun....
Geri Dön