HABER

İYİ Parti'de deprem sürüyor! Ali Aydın'dan sonra Ayfer Yılmaz da istifa etti

İYİ Parti'de istifalar peş peşe geldi. Meral Akşener'in başdanışmanı emekli Tuğgeneral Ali Aydın'dan sonra bu kez de İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz partisinden istifa etti.

İYİ Parti'de deprem sürüyor! Ali Aydın'dan sonra Ayfer Yılmaz da istifa etti

Yörük Ali Paşa olarak bilinen emekli Tuğgeneral Aydın'ın istifasının ardından İYİ Parti'den bir kötü haber daha geldi.

Cumhuriyet'in haberine göre; Bugün istifa eden ikinci isim genel başkan yardımcısı Ayfer Yılmaz oldu. Yılmaz, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini bildiren dilekçeyi İYİ Parti genel merkezine sundu.

ÖNCE YÖRÜK ALİ PAŞA, SONRA AYFER YILMAZ

Yörük Ali Paşa olarak bilinen emekli Tuğgeneral Aydın, düzenlediği basın toplantısında, 30 Kasım 2015'te İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile MHP'nin 7 Haziran seçimlerinden 1 Kasım seçimlerine kadar kan kaybetmesi nedeniyle "Türk milliyetçileri ve ülkücülerini iktidara getirme ve Türkiye'ye yeni bir nefes aldırma" inancıyla yola çıktıklarını ifade etti. 12 Eylül darbesinden sonra muvazzaf üsteğmenken, MHP ve ülkücü kuruluşlar davasından uzun süre gözaltında kaldığını, işkence gördüğünü, 28 Şubat süreci akabinde muvazzaf yarbayken tahkikat geçirdiğini anlatan Aydın, şöyle devam etti:

Screenshot_4 (1)

"Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı, muvazzaf Jandarma generali iken, FETÖ'nün milli Türk subaylarının tasfiyesi amacıyla kurduğu kumpas olan, çağın iftirası Balyoz Davası'nda 11 Şubat 2011'de tutuklandım, 32 ay cezaevinde kaldım ve 18 yıl ceza aldım. Aşağılık FETÖ'nün ve onun vatan haini tetikçilerinin Türk milleti ve adaletinin karşısında hesap vereceği günlerin geleceğine olan inancım tamdı. Sayın Devlet Bahçeli'ye karşı 4 aday genel başkan olmak maksadıyla bir kongre süreci başlatmıştır. Bu süreçte Sayın Meral Akşener ile hareket ettim. Bunun sebebi, kıymetli ülkücü büyüğümüz merhum ağabeyinden olayı eski bir dostluğumuzun olması, cezaevinde olduğum dönemde, evime nezaketen ziyarette bulunması, avukat olan çocuklarım vasıtasıyla cezaevine haber ve selam göndermiş olması ve buna binaen oluşan şahsi vefam ve Meral Hanım'ın kendilerinin şahsımla beraber yol yürüme talebidir. Nihayet bu süreç, MHP içerisinde 19 Haziran 2016'da yapılan tüzük değişikliği kongresinin yasal eksikliklerden dolayı geçersiz sayılması ile son bulmuştur."

Ali Aydın, 16 Nisan referandumu sonrasında MHP içerisinde muhalif kanadın herhangi bir sonuç alma imkanı olmaması nedeniyle partileşme sürecine gidildiğini belirterek, "Bu süreçte Sayın Meral Akşener İYİ Parti'nin nüvesini oluşturan ülkücülerden olan şahsıma ve diğer dava arkadaşlarımıza İYİ Parti'nin değerler ve duruş kaidelerini 'Bir pergel düşünün, bu pergelin ucu ülkücüler ve Türk milliyetçileri olacak ve bizimle ortak değerlere sahip herkesi kucaklayacağımız bir yapı oluşturacağız.' şeklinde tanımlamıştır." dedi.

yorul-ali-pasa_16_9_1531471971

İYİ Parti bünyesinde PKK ve FETÖ'yle mücadele konusundaki hassasiyetlerini, tecrübelerini Türk siyasetine sunarak millete ve devlete hizmet gayesiyle yola çıktığını ifade eden Aydın, şunları söyledi:

"Buna binaen 25 Ekim 2017'de kurulan İYİ Parti'nin Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi oldum. 26 Ocak 2018'de Sayın Akşener'in başdanışmanlığına atandım. Bu süreçte düzenli bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı iç ve dış güvenlik tehditleri hususundaki gelişmeleri, günlük ve yüzeysel siyasal değerlendirmeler olarak değil milli ve gerçekçi devlet çıkarlarımız doğrultusunda Sayın Akşener'e bilgi notu ve rapor olarak ilettim. Hem genel idare kurulu toplantılarında hem de Sayın Akşener'le yaptığımız görüşmelerde eski bir kurmay subay olarak kurduğum 2 önemli cümle vardır. Bunlar, 'Stratejide yapılan hatanın taktik başarılarla giderilemeyeceği' ve 'Yığınakta yapılan hatanın muhabere boyunca devam edeceği'dir. Liderleri, toplumlar ve şartlar var eder, 'Ben lider olacağım.' diyerek lider olunmaz. Lider, bu stratejiyi yönetme kabiliyetine sahip olmalı, kararlı ve tutarlı olmalı, öngörüsü yüksek ve şeffaf olmalı; şahsi hırslarını devletin ve milletin hakikatleri önüne geçirmemelidir. En önemlisi ise yola çıktığı arkadaşlarını yolda bulduklarına değişirse hem yolunu hem yol arkadaşlarını kaybedeceğini unutmamalıdır."

Ali Aydın, kendisi gibi FETÖ tarafından mağdur edilen ve kendisiyle aynı hassasiyetlerle İYİ Parti'ye katılan bazı kişilerin FETÖ'yle mücadeleleri ve mağduriyetlerinin, magazinsel siyasi söylemlerle dolgu malzemesi yapılmaya çalışıldığını kaydederek, şöyle konuştu:

"Seçim sonrası 26 Haziran 2018'de genel idare toplantısı akabinde Sayın Meral Akşener'in yaptığı basın açıklamasında, 'Ellerinde şehit kanı bulunan HDP'yi 'Kürt siyasi hareketinin temsilcisi' olarak nitelendirmesi hem yüce Türk milletini hem de yüce Türk devletine gönülden bağlı Kürt kardeşlerimizi derinden yaralamıştır. Ne yazık ki bu talihsiz açıklama da şahsım gibi terörle mücadeleye yıllarını vermiş birisi adına bardağı taşıran son damla olmuştur. 15 yaşında bir genç iken tanıştığım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum, hem fikir dünyama hem de sosyal hayatıma tüm şeklini veren ülkücü hareketin benliğime kattığı en büyük değer 9 ışık doktrinin şahsiyetçilik ilkesidir. Bu değerler silsilesinden, vicdanı ve fikri hür bir ülkücü olarak ne askeri hayatımda ne de sivil hayatımda en ufak taviz vermedim. Bu bağlamda eğer beşeri hatalarım olmuş ise bunlar da bu değerleri hak ettiği noktalara taşıma kaygısından başka gayesi olmayan samimiyetten kaynaklı hatalardır. İzah olunan tüm bu sebeplerden dolayı İYİ Parti Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevlerimin tamamından istifa ediyorum. Siyasetten azade bir şekilde Türk devleti ve milletine hizmet etmeye devam edeceğim."

AYFER YILMAZ KİMDİR?

Eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz: 1996 yılında DYP İçel milletvekili seçildi ve iki dönem görev yaptı. 1996'da Mesut Yılmaz başbakanlığında kurulan ANAYOL ile yine aynı yıl içinde bu kez Necmettin Erbakan'ın başbakanlığında kurulan REFAHYOL hükümetlerinde devlet bakanlığı görevi yaptı. Ayfer Yılmaz, 1956 senesinde Ankara'da dünyaya geldi. Lise mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi'nde okumaya başlayan Yılmaz, Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra Bonn Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavir Yardımcılığı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı, Hazine Müsteşarlığı, Dünya Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı görevleri yapan Yılmaz, ayrıca XX.ve XXI. Dönem İçel (Mersin) Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yaptı. İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olan Yılmaz, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olmadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
ben İP e yıl sonuna kadar ömür biçtim dağılır diye ama yıl sonu gelmeden tarumar olacak çünki allahı seven vatanı seven bu partinin Bölücü olduğunu anlayınca orada durmaz bu parti hiç kuşkusuz FETO ve amerikan partisidr zaten HDP ile kol kola kimler orada durursa şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor
@mobidik6765 haburda pkkyi alkışlayan şehide kelle apoşa sayın diyen osloda buluşan imralida aynı yatağa giren barzani çocuğu olarak bumu senmi diyon değişik
@mah6bsddn4 çözüm süreci pkk yı bitirmek için yapıldı haburda pkk yı devlet değil çözüm sürecini provoke eden fetocular alkışladı şehide kelle denmedi o olayıda yanlış aksettirdiler algı yaptılar barzani geçmişte kuzey ırak operayonlarında her zaman Türkiyenin yanında oldu barzani politik bir hamleydi yanlış yaptı ipi çekildi siz ne siyasetten ne politikadan hiç bir şeyden anlamayan zihniyet devlet yönetmeyi kumda oynamak mı sanıyorsunuz gidin az ötede oynayın gölge etmeyin, fetoşunuzun her operasyonu hüsran oldu kurduğu partide hüsran olacak allahın izni ile siz islamı sahipsizmi sandınız
@mobidik6765 hadi öyleyse ibnetoruu yapma FETO APO BARZANI SALİH MUSLIM PAPA ile el ele fotoları olan TÜRKLÜĞU boluculuk sayan hainlerin taaa diyorum sende de degisik
@mah6bsddn4 Len serdar dallaması ne oldu 1 yıldır bop papa çocuğıu cart curt copy yapıp akşener gelecek iktidar olacak diyordun 9.95 ile barajı geçemedi ne oldu cicim acıdımı peş peşe istifalar ile tarih olacak MAROL muhahuahuah:)
@mah6bsddn4 yalan dolan algı başka işiniz yok
@mobidik6765 HDP'yi kendi ırkçı zihniyetinize benzetmeyin,bu ülkenin tek ayrımcıları sizin gibi idolojisi olmayanlardır. Irkçılık bir hastalıktır,bu ülkede hastalıklı sizin gibi beyinlere sadece tedavi gerekir.onun için Halkların demokratik Partisini kendiniz gib görmeyin tek ayrıcı sizin gibi zihinlilerdir.Başkasının ırkına ve inancına saygısı olmayan siz ırkçılardan sadece şiddet,kan,yözyaşı ve barbarlık çıkar.
kimin kim olduğunu biliyoruz kardeşim yani iyi dağılacak akp ye yem mi olacak aç tavuk kendini. ......
fetö partisi hangi parti herkes iyi biliyor boş konuşma
@mah6bsddn4 muharrem inceden mi bashediyorsun?
@mah6bsddn4 Yırtınma koçum yırtınma, Başkasının yediği..... sizi temize çıkarmaz.
KADINDAN LİDER OLMAZ DÖKÜLDÜKÇE DÖKÜLÜYORLAR.
@hserdogan şimdi bunu kadınlığa neden bağladın ...Genel konuşmadığını biliyorum fakat kadınlığa bağlaman senin kaliteni gösteriyor... ÖNCELİKLE BU VATAN HAİNLERİNİN ASIL AMACI DEVLETİ SÖMÜRMEK VE DEVLETİN ÖNÜNE SÜREKLİ ENGEL OLMAK... HEPSİ YAKINDA YAPRAK GİBİ DÖKÜLECEK...
ip i çözen kaçıyor ama çok geç pkk yi meslise sokmaya vesile oldunuz
Geri Dön