HABER

İYİ Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı Abdulvahap Erdem istifa etti!

İYİ Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı Abdulvahap Erdem, partisinden istifa ettiğini bildirdi.

 İYİ Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı Abdulvahap Erdem istifa etti!

Erdem, yaptığı açıklamada, ülkücü tabandan geldiğini ancak o günün şartlarında bir değişim için karar aldıklarını, bu nedenle İYİ Parti için 9 üst kurul üyesi olarak ilk imzaları veren il olduklarını anımsattı.

'MALESEF OLMADI'

Erken seçim kararı alınınca il başkanları ile yapılan toplantıda, il başkanlarının istifasının önünde bir engel olmadığının söylenmesi üzerine istifa ederek milletvekilliği için aday olduğunu kaydeden Abdulvahap Erdem, "Aday listeye alınmadığınızda en azından sebebi ile ilgili herhalde bir telefon açılmasını beklemek, hele hele ilinize gelinen bir miting günü bir telefon beklemek en doğal ve insani bir beklenti olsa gerekti." ifadelerini kullandı. "MHP'de neyi eleştirdiysek aynısını, hatta fazlasını yaşadık. Demokrasi, istişare, liyakat, kariyer, emek ve vefa. Maalesef olmadı." diyen Erdem, "yolda bulunanların yola çıkılanlara" tercih edildiğini belirtti.

HDP TEPKİSİ

Abdulvahap Erdem, açıklamasında şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde eşit şartlarda yarışmak adına Demirtaş'ın tahliyesinin istenmesi, HDP'nin Kürt siyasal hareketinin temsilcisi olarak görülen bir zihniyetle aynı çatı altında olmam mümkün değildir. Yaşananların yaşanılacakların teminatı olduğundan, şahsi olarak işlerin düzeleceği, hata ve eksikliklerin giderileceğine olan inancımı kaybettiğimden dolayı ilçe seçim kurulu aracılığı ile İYİ Parti'den istifa ettim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
KADINDAN LİDER OLMAZ. KADININ ARKASINDAN GİDİLMEZ.
BU İSTİFA İŞİNİ MİLLET VEKİLİ OLARAK SIRAYA ALINMADIĞINDA DEĞİL,MENSUBU OLDUĞUN SÖZDE MİLLİYETÇİLERİN KURDUĞU SİYASİ PARTİN HDPYİ PKKNIN SİYASİ KOLU OLARAK GÖRMEYİP,KÜRTLERİN SİYASAL TEMSİLCİSİ GİBİ GÖRÜP,TAHLİYESİNİ İSTEDİĞİ ZAMAN YAPACAKTIN.ZATEN BU YÜZDEN MHPDE DEĞİLSİN,MHPNİN DE SENİN GİBİLERE İHTİYACI YOK.
üç vakte kalmaz kepengi indirir,fetö taşeronu. haa unutmadan seçim öncesi gaz verip pohpohlayıp konuşmaktan aciz fetönün kimbilir nasıl şantajlayıp evinin yolunu kocasının yüzünü utturduğu kadına umut bağlayıp "iyi olacak" çığlığı atanlar,acaba kaçtaneniz oy verdi.bunun aldığı her oy cehapeden azaltır diye yazdığımda tepki vardı.şimdi gene yazıyorum üç vakte kalmaz mv lerinin yarısı mhp akp ye geçer
Geri Dön