HABER

İzmir adliyesine katliam yapmak için gelmişler

İzmir adliyesini kana bulayan teröristlerin üstünden 2 kaleşnikof, 8 RPG-7 fişeği, 8 el bombası çıktı. Teröristlerin silahlarındaki şarjörleri Reina saldırganı gibi ters bantladıkları görüldü.

İzmir adliyesine katliam yapmak için gelmişler

İzmir'de adliyeye yönelik alçak terör saldırısında oklar terör örgütü PKK'yı işaret ediyor. Öldürülen teröristlerin üstünden çıkan iki kaleşnikof tüfek,8 adet RPG-7 fişeği, 8 adet el bombası kanlı planı ortaya koydu. Çatışmada öldürülen teröristin kullandığı kaleşnikof silahındaki şajörlerin ters bantlandığı görüldü. Şarjör değiştirirken vakit kaybetmemek için kullanılan bu yöntemi Reina katliamını gerçekleştiren DEAŞ'lı terörist de uyguladığı belirlenmişti.

İzmir’deki alçak saldırıyla ilgili soruları cevaplayan Başbakan yardımcısı Veysi Kaynak, “Çok büyük bir kıyımın hedeflendiği anlaşılıyor. Bugünkü hadise gösterdi ki polisimiz bu hususta tedbirli. Çok yakında göreceğiz. Bunların tamamının birer birer sonunu geldiğini göreceğiz” dedi.

Saldırının ardında PKK'nın bulunduğunu belirten İzmir Valisi Erol Ayyıldız, saldırının gerçekleştiği İzmir adliyesinde saldırganların üzerinden çıkan mühimmatı açıkladı. Ayyıldız'ın verdiği bilgiye göre teröristlerinden iki kaleşnikof tüfek, ayrıca 8 adet RPG-7 fişeği, 8 adet el bombası bulundu.

Adliye kapısındaki saldırı mesai saati bitimine doğru yaşandı.

Teröristlerin bomba yüklü aracı patlattıktan sonra oluşacak kargaşa sırasında adliyede büyük bir katliam düzenlemeyi planladıkları değerlendiriliyor.

Polisin teröristleri fark etmesi alçak planın önüne geçti. Hain saldırıda bir polismemuru ile bir adliye çalışanı şehit oldu. 2 terörist öldürüldü.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Efendiler son 15 yılda verilen şehit sayısı, yapılan teror saldırılarina bi bakın. 2002 den önce varmiydi böyle seyler? Tek dert ekmek derdiydi. Simdi ise şehit sayısı az diye seviniyoruz Allah korumuş diyoruz. Yazık ne hale geldi ulke. Basiretsiz yönetim ve istihbarat eksikliği daha nasıl gun yüzüne çıksın? Yol yapıyorsun, köprü yapıyorsun diye kimse gelip teror saldırısı yapmaz ak troller baska bisi bulun atacak. Bu kadar olaya rağmen biri bitmeden diğeri olmasına rağmen hala savunanlar varsa allaha havale ediyorum. Adalet diye birsey yok zaten hepiniz Allah'ınızdan bulun.
seni başa getirelim ama terörü bitiremezsen seni ... Anladın sen !!!!
Meyve veren ağaç taşlanır arkadaşım, 15 yıl öncesine kadar edilgen bir ülke iken artık etken bir ülkeyiz. bunları göremeyecek kadar idraksızsan siyasi yorumlar yapıp kendini rezil etme...
@ayhanbengu senin gibi dimi trol bozuntuları.
@wwezir_2016 sizin derdiniz ne dir kimin adina konusuyorsunuz birde bu hainligi yapanlari desdek leyenleri suclayinda bi gorelim sanki turkiye dusmanlarinin agziyla konusuyorsunuz yazik tam da terorun isdegi bu nu anlayin artik baska TURKIYE yok
Canım kardeşim böyle bir olayda bile hükümetin açığını aramak nedir,gün birlik olma zamanıdır yani yol yapmak falan filan nedir bunlar yahu hükümet hangi birine koşturacak ben anlamıyorum terörü burada kiniyacagina ülkemizde kaos yaratmak isteyen teröristlerin dilinden konusmakda neyin nesidir
@emre_1989_ojuod niye İsviçrede terör yok
@duru_2017 burası Türkiye CIA tarafından düzenlenen bir operasyon içindeyiz şu an adamların bu kadar ajanı terfi etti tabiki boşdurmuyacaklar ama bizim birlik beraberlik içinde olmamız gerekiyor bizim için şuan sadece Türkiye var bakın polis memurumuz kahramanca şehit oldu kimin için tabiki bizler için birlikte olursak bizi kimse yıkamaz
Bugün İzmirde Şehit olan Kahraman Polisimize Allahtan rahmet dilerim.Nur içinde yatsın.Polisimiz bugün Şehit olmasaydı belki de onlarca masum insan can verecekti.Yarın şehitin cenaze töreninde siyasilerin yüzlerine bir bakın.Yıllardı Polislere hakları olan 3600 ek gösterge haklarını hala vermeyen siyasiler.Utanın artık.Polise maaşını benim vergilerimle alıyorsun diyen kendini bilmezler.Size de Lafım olacak.Belki bu şehit olan polis kardeşimiz senin ayada bir yakınının hayatını kurtardı.Polise sahip çıkmayana Allah hesap sorar.Polisler olmazsa rahat yatamazsın.Allah polisi korusun.
Geri Dön