HABER

İzmir'de cami hoparlörlerinden 'Çav Bella' çalındı, inceleme başlatıldı

İzmir'de merkezi sistemle ezan okunan çeşitli camilerin minarelerinden İtalyan marşı "Çav Bella" çalındı. İzmir Müftülüğü, ildeki camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin inceleme başlatıldığını ve bu konuda suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

İzmir'de cami hoparlörlerinden 'Çav Bella' çalındı, inceleme başlatıldı

İzmir'in Karşıyaka, Konak, Çiğli, Buca gibi birçok ilçesindeki cami hoparlörlerinden "Çav Bella" marşı çalındı.

İzmir Müftülüğü, ildeki bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin inceleme başlatıldığını ve bu konuda suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

MÜFTÜLÜK DOĞRULADI: SABOTAJ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

Açıklamada, iddialarının doğru olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bugün saat 17.00 sularında ilimizin çeşitli bölgelerindeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Öte yandan Emniyet de konu hakkında araştırma başlattı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 85 yorum
İzmirin akıbeti belli yallah avrupaya terkedin
bir kişinin yaptığı terbiyesizliği izmir halkına maal edemezsin. izmir de turkiyenin bir çok kentinden daha fazla imanlı insan vardır. ve kimse kimsenin giyimine hayat tarzına karışmaz.
siz terkeseniz ne super olur ama şu ülke 2 senede abd ye kafa tutar anında avrupa birliğine alınırız her sey super olur kisitlama olmadan yasariz
İzmir müftüsü sabotaj diyeceğine önce istifa etsin daha camiye sahip cikamamis
@7317 evt aynı ensar olayında olduğu gibi dimi bir kişinin hatası
işte yetisen zeka Turkiye den
@7317 sen nelerine sahip çıktın da adam siber saldırıya sahip çıksın
biri şu cahile siber saldırıdan hackten hackerdan bahsetsin. ve yine biri şu cahil yobaza kendi gibi zihniyete sahip kişiler yüzünden bu saldırının hususi izmire yapıldıgının altını çize çize ögretsin.
Çok saygısızca gereken ceza bulunup verilmeli . İster inan ister inanma insanların kutsalı ile eğlenmek özgürlük değil kaos kavga getirir.
kendi içimizdeki sorunlara bakın nasıl bir akıldır camilerden çav bella yayını yapmak biz dururken şeytan lar durmuyor en mahrem yerlerimize savaş halindeler Allah sizi perişan eylesin inşallah devlet bu namussuzları derhal yakalayıp deşifre etmeli
Geri Dön