HABER

İzmir'de çok sayıda kişinin şebeke suyundan rahatsızlandığı iddiası! İZSU'dan açıklama

İzmir'in Buca ilçesinde, içtikleri şebeke suyunun ardından rahatsızlandığı ileri sürülen aralarında çoğu çocuğun olduğu çok sayıda kişi hastaneye kaldırıldı.

İddiaya göre, dün Gaziemir ve Buca ilçelerinde şebeke suyundan yoğun koku alan vatandaşlar durumdan endişelendi. Şebeke suyundan içen çoğu çocuk olmak üzere çok sayıda kişi mide bulantısı, baş dönmesi gibi rahatsızlıkları nedeniyle Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Acil Servisi'ne geldi. Hastanede tedavileri tamamlanan çoğu vatandaşın taburcu edildiği ve durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

İZSU'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan, kısa süreli yaşanan arıza nedeniyle yaşanan sorunun insan sağlığına olumsuz bir etkisinin bulunmadığı konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Tahtalı Barajı'nın suyunun arıtılarak kente verildiği Görece İçme Suyu Arıtma Tesisi bünyesindeki klorlama ünitesinde kısa süreli bir teknik arıza meydana gelmiş, gereken müdahale hızla yapılarak sorun giderilmiştir. Gerekli numuneler alınarak, testler yapılmış ve insan sağlığına zarar verecek herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Klor oranındaki değişim nedeniyle gözlenen tat ve kokudaki farklılığın (tricloramine kaynaklı kokunun) giderilmesi için şebekedeki suyun tahliyesi gerektiğinden sorundan etkilenen Gaziemir bölgesinde 2 saat su kesintisi uygulanacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
izmirliyim bu chp gitsin de kim gelirse gelsin yeter bunların kurdukları saltanat. çantada keklik izmir.
kütüğünde İzmir yazan hiç kimse bunu söylemez..onlara oy veren yüzde 25 İzmir dışından gelenler..İzmir yobazıı haini sevmez..koku olsun onlar olmasın..
İzmir in dağlarında çiçekler açar...
Siz bulunduğunuz yerde kalın ya da göçecekseniz bile ne bileyim istanbula falan göçün yeter ki gelmeyin izmire o izmirlilere yeter zaten çiçeklerin açması için
@uzmanusta82 :))adam gelecem demedi zati gelirse ya sudan zehirlencek yada kokudan bayılcak..siz alışkınsınız size bişe olmaz
suya lağım karışmış
Geri Dön