İzmir'de görülmüştü, korkunç gerçek! Deniz kıyısında yürüyenleri bekleyen tehlike

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde geçen günlerde Körfez'i kaplayan deniz marullarının, Körfez kirliliğinin devam etmesi halinde kötü günlerin habercisi olabileceğini söyleyen Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Baha Büyükışık çok önemli uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Baha Büyükışık, 'İzmir'in ihtiyacı olan büyüklükte arıtma tesisi yapılmaz ve Körfez kirliliğine önem alınmazsa kamçılı tek hücreli alglerin bir türünün çıkardığı toksinlerle deniz kıyısında yürüyen insanlar zehirlenebilir' dedi.

Denize bırakılan atıklardan kaynaklanıyormuş!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
biz Türkler yemek yediği kaba sıçan , sonrada o tabağa bakıp "" kim yaptı lan bu adiliği "" diye öfkelenen komik bir milletiz..ülke bizim, doğa bizim ama maalesef içine etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.. parklardaki , piknik yerlerindeki kırık bira şişelerini , etrafa atılmış poşetleri , yerlerdeki ay çekirdeği kabuklarını , içecek kutularını , sigara izmaritlerini görmeyenimiz yoktur.. bu medeni insan işi değildir..bu rezillik ancak bizim gibi iti kopuğu , magandası , ayısı , cahili bol ülkelerde olur..
@akdenizli.2 Hep İzmir'in Türkiye'nin Batı'ya açılan kapısı,İzmirlilerin medeni, bilinçli insanlar olduklarını söylerler. İstanbul'da her yere ileri arıtma tesisleri yapıldı ve hala da yapılıyor.Her yere metro yapıldı ve yapılıyor.Birileri diyor ya bu paralar nereye gidiyor. Asıl onlara sormak lazım sizin belediyelerinizin topladığı bu vergiler nereye gidiyor?
yasanacak sehirmis ne oldu AzIz efendi hrr taraf bislik kokuyor batirdın ĞÜZELİM İZMİRİMİŹİ.
izmir resmen kocaman bir gecekondu sehri. hava kirliligi yollarin pisligi de cabasi. heryeri ayri bir varoslasmis. ne bir belediyecilik var ne cevre duzenlemesi ne bir plan duzen. les gibi evlere de fahis kiralar cabası.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler