İzmir'de köprü çöktü, işçiler mahsur kaldı

İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Yiğitler Mahallesinde, barajın taşması sonucu meydana gelen heyelan sonrasında Yenikurudere, Kanberler, Bayındır bağlantı yolu trafiğe kapandı. Yiğitler Barajı üzerindeki köprü de çöktü ve işçiler belli bir süre mahsur kaldı. Ardından ekiplerin çalışmalarıyla işçiler kurtarıldı.

İzmir'de köprü çöktü, işçiler mahsur kaldı

Kemalpaşa ilçesinde, sağanak yağış hayat felç etti. Etkili yağış nedeniyle Yiğitler Mahallesindeki Yiğitler Barajı taştı. Taşmayla birlikte bölgede heyelanlar meydana geldi. Heyelanın etkisiyle Yenikurudere, Kanberler, Bayındır bağlantı yolu trafiğe kapandı.

MAHSUR KALAN İŞÇİLER KURTARILDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 36 saattir bölgede yoğun bir mücadele verirken, kapanan yol açılıyor ancak; heyelan nedeniyle tekrar trafiğe kapanıyor.

Öte yandan, yol üzerindeki Yiğitler Barajı üzerindeki köprü de çöktü. Bu nedenle, baraj çalışanları da iş makineleriyle suyun diğer yakasında mahsur kaldı ve karşıya geçemedi.

Mahsur kalan işçilere ise ip yardımıyla yiyecek ulaştırıldı. İşçiler için Yiğitler Barajı üzerinde önlem alındı ve mahsur kalan işçilerin kısa süre sonra sağ salim kurtarıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
yazık işçilere çünkü belediye akp li....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler