İzmir'de okul servisinde cinsel taciz

İzmir'in Bayraklı ilçesinde okul servis minibüsünde 3 kız öğrenciye, farklı zamanlarda birçok kez cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan servis şoförü E.A. (63), 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir'de okul servisinde cinsel taciz

Bayraklı ilçesinde, bir lisede eğitim gören A.G.K. (14), F.E. (14) ve Y.Ö. (14), ailelerine, okul servis şoförü E.A.'nın tacizine uğradıklarını anlattı. Bunun üzerine geçen yıl polise giden aileler, E.A.'dan şikayetçi oldu. Öğrencilerin iddiasına göre okul servisinin en arka koltuğuna oturan Y.A.'yı yanına çağıran şoför, radyoyu açmasını söyledi. Ön koltuğa gelen Y.A., radyoyu açmak isterken şoför, kız öğrencinin göğsünü elledi.

Servis şoförü E.A., bu olaydan 5 gün sonra da yine Y.A.yı servisten inerken kolundan tutup koltuğa sıkıştırarak, sevgilisi olup olmadığını sordu ve kız öğrenci tepki vererek kaçtı. E.A., 2 gün sonra ise F.E.yi okul servis aracının ön koltuğunda sıkıştırıp kalçasını okşadı. Servis şoförü E.A. olaydan hemen bir gün sonra okulun bahçesindeki servis aracına binen F.E.yi, kolundan tutup kendine çekerek öpmek istedi. F.E. direnince, şoför E.A., kızın saçını tutup kafasını ısırdı. Bu olaylardan yaklaşık 5 gün sonra ise yine E.A., 9'uncu sınıf öğrencisi A.G.K. servise binince, ön koltuğa çağırdı. A.G.K., ön koltuğa oturduğunda, şoför bacağına vurup okşadı. Bu olaydan 2 gün sonra da A.G.K.nin kolunu tutarak eliyle yanağını sıkıp öpmeye kalkıştı.

Şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alınan servis şoförü E.A., çıkarıldığı İzmir 1'inci Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı. E.A. hakkında farklı zamanlarda 15 yaşından küçük 3 kız öğrenciye, birden fazla cinsel istismar suçu işlediği iddiasıyla 'zincirleme çocuğun cinsel istismarı' suçundan 3 kez, 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İzmir 11'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşmasına tutuklu sanık E.A., öğrencilerin aileleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen ve tarafların avukatları katıldı. Duruşmada savunmasını yapan sanık E.A., suçlamaları kabul etmeyip, "Avukatlarımın belirttiği tanıkları dinleseydiniz, cezaevinde yatmamış olacaktım. Sadece karşı tarafı dinlediniz. Bu olayın asıl mağduru benim. Ailem perişan oldu, suçsuzum beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Duruşma savcısı da esasa yönelik verdiği mütalaasında sanığın 'çocuğun cinsel istismarı' suçunu birden fazla kez işlediği gerekçesiyle her sanık içi ayrı ayrı cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen de savcının verdiği mütalaaya katıldıklarını ve sanığa indirim yapılmadan en üst sınırdan ceza verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığa A.G.K.'ye yönelik cinsel istismarından dolayı 8 yıl hapis cezası verirken, eylemin birden fazla kez gerçekleştirmesinden dolayı cezası arttırılarak 10 yıla çıkardı. Sanığın duruşmalardaki iyi halinden dolayı cezası 8 yıl 4 aya indirildi. Diğer iki mağdura yönelik cinsel istismarından dolayı da aynı hükümleri uygulayarak ceza veren mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Sanık E.A., toplamda 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
boşuna Gevur İzmir demiyorlar. ancak CHP zihniyeti burada pirimi bunun için yapar.
adamın yaptığını bir Türkiye Cumhuriyeti iline ve bir partiye bağlıyorsun bende desem ki onu yapan bir akp li zihniyet doğru olurmu haddini aşma gün gelir devran döner
@iyisef hüseyin üzmez de senin ile aynı zihniyettendi. sapıklığın ili partisi mi var.
çocuğa karşı işlenen cinsel suçlarda ıyi hal indirimi nedir yaa !!!
Niyetliyim bu ağzımla beddua okuyorum Allah bin türlü belanızı versin kanı bozuk pez....ler. Buarada herkese hayırlı bayramlar diliyorum yollara düşüyorsunuz aşırı hız yapmaktan kaçının lütfen.
Ak koyun sende uçurumdan atlayanlardansın
yan cehennem.yan
Hemde 63 yaşında; vay bu memleketin ahlak haline
Yaşı küçük bir kız tarafından Erkeğe yapılan cinsel istismarın cezası var mı..
@iktisat71 "Sosyal mesafeyi koru kızım!" (50 cm) dersin olur biter. Sonuçta gücü yeten sensin, çocuğun cahilce hata yapmasına fırsat vermezsin, olur biter.
eğer anlatılanlar doğru ise cezası az bile,ancak ben şüpheliyim,bu kızlar ona bir komplo kurmuş olabilir kızların,fikrine,zikrine ne bileyim düşüncesine ters düşmüş olabilir,aslında bu tür vakalarda istihbarat devreye girmeli,bütün detaylarıyla gizliden araştırmalı,eğer adamın bir suçu yoksa düşünün bir aile yok ediliyor.tekrar ediyorum anlatılanlar gerçekse cezası azbile.inşallah iftiraya kurban gitmemiştir,şimdiki yasalar erkekler için çok tehlikeli,bir iftira ile hayatları kararabiliyor,benim acizane fikrim bu tür vakalarda,Mit devrede olmalı enaz 6 aylık bir araştırma süresi verilmeli
sapıklık bir hastalık olmalı ki 15-25 yıl yiyeceğini bile bile bunu yapasın. bir göğüse elle 25 yıl. bunları bir adaya bırakacaksın ve müebbet vereceksin. bir daha topluma geri dönmemeliler. bu hastalığın çaresi olduğunu zannetmiyorum.
63 yaşında servis şoförü 14-15 yaşındaki 3 kız çocuğu . Yanlış olan bir şeyler var. Tahminin 3 kafadar eksik veya yalan söylüyor.
Abi hiç mi sorumluluk duygusu yok hiç mi eğitim verecek kapasitemiz yok dünya para kazanıyor servis firmaları ne hostes koyuyorlar ne eğitimli bir eleman tabii ki bu sonuçlar olur Allah hepsinin belasını versin
iyisef ... dene zat böylesine aşağılık bir suçu nasıl olurda bir şehire ve bir partiye mâll edersin bence senin bu sapıktan farkın yok, farkın olsa idi sapığı eleştirirdin, darısı sana ve en sevdiklerinin başına İNŞAALLAH...
ispatı olmayan iddaa ya iftira atıyorlarsa ne olucak onun için tùm servis araçlarında kayıt yapan ses ve goruntulu kamera mecbur olursa böyle olaylar ortadan kalkar bugunun kız corumlarında ve kadınlarında vicdan merhamet yok kolaylıkla ıftira atıp insanın hayatıyla oynayabiliyorlar bu arada 63 yanındaki bur servis söforu böyle bir sey yapmaz ben inanmadım
Diğer Haberler