İzmir'deki düğünde maske şaşkınlığı! Yalnızca 1 kişi taktı

Koronavirüs uyarılarını hiçe sayan onlarca kişi İzmir'deki sokak düğününde bir araya geldi. Davetlilerin sosyal mesafeyi hiçe saydığı düğünde yalnızca 1 kişinin maske taktığı görüldü. Kurallara uymayan kişilerin toplandığı düğünde 4 bin 442 lira idari para cezası kesildi.

İzmir’de Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün akşam Çimentepe Mahallesi’ndeki bir düğünde Covid-19 tedbirlerine uyulmadığı ihbarı üzerine düğünün yapıldığı sokağa gitti. Düğüne katılanlardan sadece 1 kişinin maske taktığını gören polis ekipleri, diğer davetlilerin maske takmadığı, sosyal mesafe kuralına uymadığı ve izin alınmadan havai fişek atıldığı düğünün sahibine idari para cezası uyguladı. Düğün sahibine maske kuralına uyulmadığı için 900 lira, sosyal mesafe kuralı ihlal edildiği için 3 bin 150 lira ve izinsiz havai fişek atıldığı için 392 lira olmak üzere toplam 4 bin 442 lira ceza kesildi.

SADECE 1 KİŞİ MASKE TAKMIŞ

Sosyal medyada yayımlanan düğün görüntülerinde ise sosyal mesafe kurallarına uymayan ve maske takmayan davetlilerin eğlendiği, düğüne katılan sadece 1 kişinin maske taktığı görüldü.

maske1

BİNLERCE LİRA CEZA KESİLDİ

Denetimlerine devam eden ekipler, Konak ilçesinin Kadifekale semtinde düzenlenen bir başka sokak düğününde de denetim gerçekleştirdi. Söz konusu düğünün sahiplerine de sosyal mesafe kuralına uyulmadığı ve maske takılmadığı gerekçesiyle binlerce liralık idari para cezası kesildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
fotoğrafta 3 kişi maske takmış :)
siz gelin birde edirne de düğünleri görün gece 1 e kadar sürüyor bir sandalyede 2 kişi oturan var sokak düğünlerinde üst üste millet
çok ayıp bir daha öyle yapmayın...acı biber sürerim ağzınıza tamam mı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler