İzmir merkezli 11 ilde operasyon! Çok sayıda gözaltı kararı var

İzmir merkezli 11 ilde FETÖ/PDY operasyonunda, aralarında meslekten ihraç edilen 1. sınıf emniyet müdürü ve görevdeki 5 polis memuru ile 2 avukat, 1 öğretim görevlisinin de bulunduğu 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Öte yandan, Ankara'daki FETÖ soruşturması kapsamında 2013'teki idari yargı sınavlarında usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İzmir merkezli 11 ilde operasyon! Çok sayıda gözaltı kararı var

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'ye yönelik operasyonlar devam ediyor.

Bu kapsamda, örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock" kullandıkları tespit edilen aralarında İzmir ve Manisa Barolarına kayıtlı 2 serbest avukat, 1 üniversite öğretim görevlisi, 1 mühendis, 1 teknisyen, 3 esnaf, 4 muhasebeci, meslekten ihraç edilen 7 öğretmenin de bulunduğu 33 şüpheli ile, aleyhlerinde ifade, teşhis, mahrem fişleme gibi deliller bulunan görevdeki 5 polis memuru, biri ihraç 1. Sınıf Emniyet Müdürü, 2 ihraç edilmiş komiser yardımcısı, 6 ihraç polis memuru, 3 mahrem imam, 1 gelir uzmanı olmak üzere toplam 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir başta olmak üzere Ankara, Aydın, Manisa, Uşak, Denizli, Çorum, Sivas, Osmaniye, Diyarbakır ve Trabzon illerinde eş zamanlı operasyon başlattı.

ANKARA'DA 'SINAV' SORUŞTURMASI: 29 GÖZALTI

Öte yandan, Ankara'daki FETÖ soruşturması kapsamında 2013'teki idari yargı sınavlarında usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
bende milletvekilleri bakanlar gözaltına alındı sandım başlığı okuyunca!
Nerede o günler.
@osmankosb kendilerini tutuklucak halleri yok ya milleti alırlar
Aynen devam..Hem içerdeki hem dışardaki hainler ,Hiçbir yerde güvende olmadıklarını bilsinler Görsünler
saçmaaaaaa....... siyasette bu kadar fetocu ve feto destekçisi varken orda burda fetocu aramak olmayanları fetocu ilan etmek ver o mücadelesi demek değil halkın gözünü boyamak yaptım yapıyorum demektir başka bi bok değil eyyyyyy fetoyu ülkeye darbe yapacak kadar güçlendiren sözde devlet yöneticileri içinizdeki feto sempatisini artık kusun kandırmayın bizi yeter allah belanızı versin yaa yeter ya en sonunda delirtceksiniz insanları...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler