Çok sayıda ilde FETÖ operasyonu! Gözaltılar var...

Kayseri merkezli 15 il ile İzmir merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu başlatıldı. Operasyonlarda çok sayıda kişi hakkında yakalama kararı bulunuyor.

Kayseri merkezli 15 ilde başlatılan FETÖ operasyonunda 41 kişiyi yakalamak için operasyon başlatıldı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğünce, FETÖ terör örgütü üyeliği soruşturmalarında firar durumda olup haklarında yakalama kararı bulunan şahısların yerlerinin tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışma başlatıldı. Kayseri merkezli olmak üzere, Mersin, Kahramanmaraş, Trabzon, Batman, Niğde, Nevşehir, Kocaeli, Konya, Sivas, Aksaray, Hakkari, İstanbul, Ankara ve Karaman olmak üzere toplam 15 ilde yürütülen soruşturmalar kapsamında aranan ve haklarında yakalama kararı bulunan Toplam 41 şahsın Kayseri 'de ikamet ettikleri, aranan bu şahısların 6 sının karı koca oldukları, şahısların KHK kapsamında ihraç olmuş, asker, polis, öğretmen, sağlıkçı, gelir uzmanı, mühendis ve özel sektör çalışanı oldukları tespit edildi.

Ayrıca, şahısların ikamet ettikleri evlerin örgüt evi oldukları çünkü, örgütten gelen talimat doğrultusunda, deşifre olmamak ve yerlerini belli etmemek adına evleri kendi adlarına kiralamadıkları, elektrik, doğalgaz, su gibi abonelikleri kendi adlarına yapmadıkları, binada mümkün olduğu kadar isimlerini gizledikleri, ikametlerinden çıkışlarında ve girişlerinde tedbirli davrandıkları belirlendi.

Aranan toplam 41 şahsın yakalamalarına yönelik sabahın erken saatlerinde polis ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan şahıslar, geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

İZMİR MERKEZLİ 4 İLDE OPERASYON

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'ye yönelik operasyonlar devam ediyor.

Bu kapsamda örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock" kullandıkları tespit edilen aralarında 2 polis memuru ve 1 meslekten ihraç edilen komiser yardımcısının da bulunduğu 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İzmir başta olmak üzere İstanbul, Manisa ve Kırıkkale illerinde de eş zamanlı operasyon başlattı.

Kaynak: AA/İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bülent arınçın damadı serbest kaldığından beri fetö operasyonları hız kazandı
her sektorde fetocu var ama bir siyaside yok tr de siyasi on numara
kayseri merkezli fetö operasyonlarının haddi hesabı yok,niçin bu güzide ilimiz bu itlerin bu derece salvosuna uğramış, yoksa bu güzide ilimizde bunların sempatizanlarından çokçamı var,mesela milli savunma bakanının, eski c.başkanı abdullah denilen zatın bunlar ile olan bağlantıları çok konuşuldu, hatta fehmi koru ile birlikte gençlik pozları yayınlandı.ya arkadaş neden tunceli ,kars,diyarbakır,ağrı gibi daha nize güzide illerde bu derece taban bulamadılar,kayseri, konya,Erzurum,Sakarya,Kocaeli, gibi illerde allahına kadar sahip çıkmışlar.bu fetö itinin bulaştığı hastalığı iyi anlamalıyız.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler