HABER

İzmir Valiliği: "Karaya vuran ceset sayısı 43'e ulaştı"

İZMİR (ANKA) – İzmir Valiliği, kaçakları yasa dışı yollardan Yunan adalarına taşırken İzmir'in Seferihisar İlçesi'ne bağlı Sığacık sahili açıklarında batan tekneden karaya vuran cesetlerin sayısının 43'e ulaştığını bildirdi.

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada, 9 Aralık Pazar günü İzmir'de 15 metrelik bir tekne ile denize açıldıkları anlaşılan Filistin, Somali ve Irak uyruklu bir gurup mültecinin, içinde bulundukları teknenin batması sonucu, 2'si kadın 43 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bugün sabah saatlerinde olayın duyulmasının ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı 1 helikopter, 1 bot, Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliklerine ait 2 zodiak bot'un yanı sıra, Sığacık Limanı'ndaki balıkçı teknelerinin desteği ile yürütülen arama ve kurtarma çalışmaları sırasında, 2 kadın, 41 yetişkin erkek olmak üzere 43 kişinin cesedi bulunurken; arama kurtarma çalışmaları sırasında, 6 kişinin de sağ olarak kurtarıldığı belirtildi. Sağ kurtulanlardan 2 kişinin İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındığı kaydedildi.

Açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının, 8 Sahil Güvenlik Komutanlığı, 60 İlçe Jandarma Komutanlığı, 70 İlçe Emniyet Müdürlüğü ile 22 Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği'nden olmak üzere toplam 160 kişi ile sürdürüldüğü belirtilerek, Seferihisar Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da olayı adli yönden soruşturduğu açıklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön