İzmir'de EXPO şöleni

İzmir (AA)- İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir'in 2500 yıllık tarihiyle EXPO'yu büyük bir başarıyla gerçekleştireceğini belirterek, "EXPO 2015 İzmir'e çok yakışır. İzmir EXPO'yu istiyor" dedi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen EXPO 2015 şölenine Sertab Erener ve Kıraç konseriyle renk katarken, etkinliğe İzmir Valisi Kıraç, AK Parti
İzmir Milletvekili Tuğrul Yemişçi, MHP Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman ile çok sayıda İzmirli katıldı.

Sertab Erener'den önce Cumhuriyet Meydanını dolduran kalabalığa seslenen Vali Kıraç, İzmir'in gözünün kulağının Paris'teki oylamada olduğunu, İzmir tarihinin altın sayfalarına yeni bir altının ekleneceğini bildirdi. İzmirlilerin kalbinin Paris'te attığını belirten Vali Kıraç, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, muhalefet, belediye başkanları, oda ve borsa başkanlarıyla bir takım oyunu oynadıklarını, bunun sonucunu almak üzere olduklarını ifade etti.

İzmir'in tarihinde hep ilklerin olduğunu, 8500 yıllık tarihi ve kültürel birikimiyle EXPO'ya çok başarılı ev sahipliği yapacağını belirten Kıraç, "İzmir'in deneyimi, insan kaynakları, kültürel varlıklarıyla çok başarılı bir EXPO düzenleyeceğiz" dedi. Sertab Erener ve Kıraç üzerinde saat kulesinin resmedildiği "EXPO rüyası gerçeğe dönüşüyor, İzmir kazanıyor" yazılı pankart önünde şarkılarını seslendirdiler.