HABER

İzmir'de fabrika yangını büyüyor

İzmir'de fabrika yangını büyüyor

İZMİR (İHA) - İzmir'de ambalaj fabrikasında çıkan yangın hala kontrol altına alınamazken, çok sayıda itfaiye ekibi ile Petkim'e ait itfaiye araçlarının bölgeye sevk edildiği bildirildi.

İzmir'in Çiğli İlçesi Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde saat 10.30 sıralarında Bak Ambalaj'ın film deposunda çıkan yangın, yaklaşık 1.5 saatlik çalışmaya rağmen kontrol altına alınamadı. Fabrikada kimyasal maddelerin bulunduğu bildirilirken, yangının büyümesi ve kontrol edilmesinde yaşanan sıkıntı nedeniyle Petkim ve Tüpraş'tan yardım istendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait bütün itfaiye araçları yangın bölgesinde konuşlandırılırken, çok sayıda ambulans da yangın bölgesine gönderildi. Çevre ilçelerden itfaiye ekiplerinin de müdahale ettiği yangın söndürme çalışmalarına, Bak Ambalaj'ın sahibi ve Bakioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu da katıldı.

Fabrikadan çıkan dumanlar kentin her yerinden görülürken, AOSB'deki diğer fabrikalardan gelen taşıyıcılar fabrikadaki malları kurtarmak için büyük çaba sarf ediyor. İtfaiye ekiplerinin yangının yakıt tanklarına sıçramaması için büyük çaba harcadığı öğrenilirken, ayrıca jandarma ekipleri de patlama ihtimaline karşı fabrika civarındaki yolları kapattı. İtfaiye yetkilileri, yangına havadan müdahale için uçak ve helikopter talep etti. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, dumandan zehirlenen işçilere ilk müdahaleleri çevrede bekletilen ambulanslarda yapılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön