İzmir'de okulun kazan dairesindeki patlama

Gaziemir ilçesinde doğalgaz sıkışması nedeniyle patlama yaşanan Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitime bir gün ara verildi - Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında müfettişler çalışmalarını sürdürüyor

İZMİR (AA) - İzmir'in Gaziemir ilçesinde doğalgaz sıkışması nedeniyle patlama yaşanan okulda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, patlamanın yaşandığı Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılacak çalışmalardan dolayı bir gün süreyle eğitim verilemeyecek.

Okuda eğitim öğretime yarın devam edilecek.

Öte yandan patlamanın ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma kapsamında görevlendirilen müfettişler çalışmalarını sürdürüyor.

Doğalgaz tesisatında oluşan hasar ve hava koşulları dikkate alınarak öğrencilerin üşümemesi için gerekli tedbirlerin alınacağı öğrenildi.

İzmir'in Gaziemir ilçesinde dün bir okulun kazan dairesinde meydana gelen patlamada, Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği giyim kursuna katılan kursiyerlerden biri yaşamını yitirmiş, 4 kişi yaralanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler