HABER

İzmir'de yağış can aldı

İZMİR (İHA) - İzmir'de, akşam saatlerinde başlayan ve 3 saat etkili olan sağanak yağmur sonucu yaklaşık 150 evi su bastı, ayrıca Melez Deltası'nda da 60 yaşlarında bir erkeğe ait ceset bulundu.

İzmir kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 3 saat süren sağanak yağmur hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kentin bir çok bölgesinde trafik sıkışıklıkları ve maddi hasarlı kazalar meydana geldi.

İtfaiye ekipleri sağanak yağış sonucu su baskınlarına karşı alarma geçerken, gelen ihbarları değerlendirdi. Edinilen bilgiye göre, Mithatpaşa, Güzelyalı, Bostanlı ve Alsancak semtlerinde yaklaşık 150 evi su bastı. Ekipler, su baskınına uğrayan evlerden su tahliyesi için seferber oldu.

Öte yandan, Çınarlı Semti'ndeki Melez Deresi'nin denize döküldüğü yerde, saat 21.30 sıralarında bir ceset bulundu. Melez Deltası'nda bulunan ve üzerinden kimlik çıkmayan ve dereye düşerek boğulduğu tahmin edilen cesedin 60 yaşlarında bir erkeğe ait olduğu belirlendi. Talihsiz adamın kimlik belirleme çalışmalarının sürdürüldüğü öğrenildi.

İzmir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgide, İzmir'de metrekareye 21 kilogram yağış düştüğü, yağışın bugün de sürebileceği ve rüzgarın hızının zaman zaman 90 kilometreyi bulabileceği bildirildi .

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön