HABER

İzmir'in Müslüm Gürses'i

İZMİR (İHA) - İzmirli berber Mehmet Derviş Başabaş, ünlü sanatçı Müslüm Gürses'e benzerliği ile görenleri hayrete düşürüyor. Berbere gelen müşteriler, önce şaşırıp arkasından gerçeği anlıyor.

Konak İlçesi Üçkuyular semtinde berberlik yapan 46 yaşındaki Mehmet Derviş Başabaş, Müslüm Gürses'e olan benzerliğinden memnun. Aynı zamanda sanatçının hayranı olan Başabaş'a müşterileri "Müslüm Baba" diye hitap ediyor.

Müslüm Gürses ile İzmir Fuarı'nda görüştüğünü söyleyen Başabaş, "Beni görünce kendisi de şaşırdı. Çok iyi bir insan, temiz yürekli. Benzerlikten son derece mutluyum. Şarkılarını dinlemekten büyük keyif alıyorum. Yolda görenler dönüp tekrar tekrar bakıyorlar. Bazen yanıma gelip sarılanlar oluyor" diye konuştu.

Berber Mehmet Derviş Başabaş, başından geçen ilginç bir anısını da şöyle anlattı:

"İzmir Fuarı'ndaki Müslüm Gürses'in konserine gittim. Gürses, sahneye henüz çıkmamıştı. O sırada seyircilerin arasına girmemle birlikte, sanatçının bütün hayranları bana sarılmaya başladı."

Dükkanının her köşesinin Müslüm Gürses'in posterleri ile donatan Başabaş'ın dükkanı, "Zümrüt Erkek Kuaförü Müslüm Baba" tabelası ile dikkat çekiyor.

Aslen Mardinli olan Mehmet Derviş Başabaş'ın dükkanına gelen müşterileri ise Başabaş'ın Müslüm Gürses ile bir akrabalığının olduğuna inanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler