HABER

İzmit'te iş makinası yanlışlıkla 2ev yıktı

KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan bir binanın yıkımı sırasında, yanlışlıkla 2 ev daha yıkıldı. Yanlışlıkla yıkılan evlerde oturan 2 yaşlı kadın ise sokakta kaldı.

İzmit Kadıköy Mahallesi 3. Mevlana Sokak'ta kamulaştırılan bir evin iş makinesiyle yıkımına başlandı. Kepçe operatörü, 8 numaralı evi yıkması gerekirken, yanında bulunan Hacer Budak'a ait 10 numaralı evin üst katı ile Hanife İneli'ye ait 14 numaralı evin çatısını da yıktı. Her 2 ev de kullanılmaz hale gelirken, yanlışlıkla yapıldığı ileri sürülen yıkım esnasında evlerde kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi. Evi yıkılan Hacer Budak, "Belediye para verip bizim evleri de istimlak etmek istedi. Biz vermedik. Şimdi de bize gözdağı vermek için evlerimizi yıkıyorlar. Siz de teslim olun diyorlar. Bu eve 10 bin YTL vermek istiyorlar. Bu evin değeri bu mu? Evimizi vermedik diye kasıtlı yaptılar. Mübarek Ramazan ayında yaptıkları insafsızlıktır, ayıptır, günahtır" diyerek duruma tepki gösterdi.

Hanife İneli ise kullanılmaz durumda olan evini gezerken gözyaşlarına hakim olamayarak, "Ben şimdi ne yapacağım, nereye gideceğim?" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler