Jandarma astsubay alımı başvurusu devam ediyor

Jandarma astsubay alımı sürüyor. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapacak sözleşmeli personel kadrosu için başvuracaklar için süre daralıyor. İşte Jandarma astsubay alımı detayları...

Jandarma astsubay alımı başvurusu devam ediyor

Jandarma astsubay alımı yapacağını Eylül ayında duyurdu. Bu alanda kariyer hedefleyen kişiler, erkek ya da kadın fark etmeksizin Jandarma astsubay alımı başvurusu yapabilecekler. Eylül'de ilanın yayınlanmasının ardından başvuru için süre giderek daralıyor. Bu nedenle başvuruda bulunacakların elini çabuk tutması gerekiyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonlarda açığa alınan personelden doğan boşluğun sözleşmeli personeller alınarak kapatılmasına karar verildi. Bu kapsamda yapılacak Jandarma astsubay alımı sonucunda personeller çeşitli alanlarda değerlendirilecek.

Jandarma astsubay alımı başvurusu yapacak adayların bir takım şartları tamamlaması gerekiyor. Bu şartların başında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Ardından yine adayların fakülte, yüksekokul ya da meslek yüksekokulu veya bunlara denk kurumlarda eğitim görmüş olmaları gerekiyor. Adayların 27 yaşını doldurmamış olması gerekirken, yükseklisans eğitimi alan adaylar için yaş sınır ise 32 yaşını doldurmamış olmak olarak belirtildi.

Eylül ayında duyurulan Jandarma astsubay alımı başvuruları 20 Eylül'de başladı. Adaylar 7 Ekim Cuma gününe kadar başvurularını yapmaya devam edebilecekler. Bu ilan için başvurular sadece internet üzerinden yapılabilecek. Bireysel olarak yapılacak başvurularda adayların kendilerinden istenen bilgileri doğru şekilde doldurmaları gerekmektedir. Yanlış bilgiler veren adayların başvuruları geçersiz sayılacak, doğacak olumsuzluklardan yine aday sorumlu olacaktır.

Jandarma astsubay alımı başvurusu için tıklayın