HABER

Jandarmadan' Çeyiz Sandığı' operasyonu

Balıkesir'in İvrindi ilçesinde resmi nikahla evlendiği genci 25 bin lira dolandırıp kayıplara karıştı.

Jandarmadan' Çeyiz Sandığı' operasyonu

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı'nın 16 ilde eş zamanlı olarak düzenlediği, "Çeyiz Sandığı" isimli operasyonda 12'si kadın 36 zanlı gözaltına alındı. Sahte evlilik şebekesine üye kadınların değişik illerde tanıştırıldıkları zengin ve bekar erkeklerle evlenip bir süre sonra da para, ziynet ve hediye eşyalarla kayıplara karıştığı tespit edildi.

SAHTE MUTLULUK

Balıkesir'in İvrindi ilçesinde Hasan Karaçam (31), kendisiyle tanıştırılan Ayşe isimli 25 yaşındaki kadına aşık oldu. Kadının şartlarını kabul ettikten sonra resmi nikah ile evlenen Hasan Karaçam, Sinoplu Ayşe ile dünya evine girerken köyünde görkemli bir düğün merasimi düzenledi. Balıkesirli Hasan Karaçam'ı seviyor görünen Ayşe K. gelinlik içinde düğünde dans edip yakınlarıyla birlikte oynarken görülüyor. Görüntülerde düğünün sonunda davetliler gelin ve damada takı için uzun kuyruk oluştururken nitelikli dolandırıcılık ve hırsızlık suçları işleyen organize suç örgütünün bir üyesi olduğu belirtilen Ayşe K. düğünden bir süre sonra annesini karşılamaya gideceğini söylediği eve bir daha dönmeyip ortadan kayboldu. Beraberinde nakit para ve ziynet eşyalar ile düğün hediyelerini de götüren kadının kendisini dolandırdığını anlayan Hasan Karaçam, jandarmaya giderek şikayetçi oldu. Ayşe K.'nın resmi nikahla evlendiği Hasan Karaçam'ı yaklaşık 25 bin lira dolandırdığı belirtildi. Gözaltındaki kadının diğer şüphelilerle birlikte sorgusu sürüyor.

Görüntülerin başında gelin ve damadın dans ettiği ilk görüntülerde çalan müzik ile düğünün sonunda gençlerin oynarken çalan şarkının sözleri sahte evlilik şebekesinin mağdurlarına hitap edilmişçesine anlamlı olması dikkat çekiyor. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafnıdan yürütülen soruşturma kapsamında yakalanan şüphelilerin sorgularının devam ettiği, diğer illerdeki şüphelilerin Balıkesir'e sevklerinin ardından tüm şüphelilerin cuma günü adli makamlara teslim edilecekleri bildirildi.

Geri Dön