HABER

Japon annenin çocuğu bulunamıyor

Japonya'da Gaziantepli Fevzi Deniz ile evlendikten sonra, kızını kendisinden kaçıran babaya açtığı davayı kazanan Japon Michiko Deniz'in kızı bulunamıyor.

Japon annenin çocuğu bulunamıyor

7 aydır kızını göremeyen Japon anne kızının bulunması için Japonya'dan gelerek tekrardan savcılığa kızının bulunması için talepte bulundu.

2004 yılında Japonya'da Gaziantepli Fevzi Deniz ile Tokyo'da tanışarak evlenen ve bu evlilikten bir kızı olan Japon Michiko Deniz, kızının kaçırıldığı iddiasıyla Türkiye'de mahkemeye başvurmuş, mahkeme sonuçlanana kadar Cumhuriyet Savcısı tarafından alınan kararla 4 yaşındaki Kader Deniz'in geçici olarak Büyükbabası'nda kalmasına karar vermişti. 7 ay önce yapılan son mahkemede Kader'in anneye teslim edilmesi yönünde karar verilmesine rağmen 4 yaşındaki kader bulunamadı. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen

bulunamayan Kader için annesi Japonya'dan tekrar geldi. Avukatı Sermet Atay ile birlikte Gaziantep Adliyesi'ne geldi. Avukat Sermet Atay mahkeme kararının üstünden 7 ay geçmesine rağmen küçük Kader'in bulunamamasına bir anlam veremediklerini belirterek, "Bilindiği gibi 7 ay önce sonuçlanan mahkemeyle Kader annesine verilecekti. Ama ne hikmetse şuana kadar Kader'in izine rastlanamadı. Kızının bulunmamasından dolayı anne Michiko Deniz Japonya'dan gelerek hukuk mücadelesini sürdürecek. Anne mahkeme kararıyla

kendisine verilen çocuğunu alarak evine dönmek istiyor. Ama kader ne yazık ki bulanamıyor. Buda sabır sınırlarımızı zorluyor. Amanetten dedesine verilmişti. Biz davayı kazandığımız anda çocuğu kaçırdılar. Yaklaşık 7 aydır bütün aramalara rağmen bulunamıyor. Biz çocuğun akıbeti konusunda da tereddütlüyüz. Çünkü anne ile görüştürmeyip hiçbir şekilde görüştürülmüyor. Velayet davası ise devam ediyor. Bunun takipçisi olacağız.

Kaderin basit bir aramayla bulunamayacağını da ifade eden Atay, "Bu konuyla ilgili savcılığa tüm imkanların kullanılarak Kader'in bulunması için talepte bulunacağız. Bu konuda polisin uyarılmasını isteyeceğiz. Çalışmaların hızlanması gerekiyor" dedi.

Türk polisine ve adaletine inandığını ifade eden anne Michiko Deniz, "Benim kızım babası veya ailesinin yanında. Kızımın bir an önce bulunarak bana verilmesini istiyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön