Japonları şoke eden deprem

Deprem konusunda dünyanın en deneyimli ülkesi olan Japonya'da meydana gelen 2,3'lük depremin büyüklüğü yanlışlıkla 7,8 olarak açıklanınca büyük panik yaşandı, tren seferleri durduruldu

Japonları şoke eden deprem

Japonya Meteoroloji Kurumu’ndan (JMK), ülkede 7,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bilgisinin incelendiği yönünde gelen açıklama korku yarattı.

JMK’nın, Japon halkının depreme hazırlıklı olması yönünde yayınladığı duyurudan birkaç dakika sonra kurumdan gelen yeni açıklamadaysa, depremin ülkenin batısındaki Vakayama bölgesinde meydana geldiği ancak büyüklüğünün korkulduğu gibi 7,8 değil sadece 2,3 olduğu bildirildi.

HIZLI TREN SEFERLERİ DURDURULDU

Çok küçük olması nedeniyle Japon deprem ölçüm sistemince zar zor belirlenebilen 2,3 büyüklüğündeki depremin, 7,8 olarak ilan edilmesi, ülkedeki hızlı tren hizmetlerinin kısa bir süre durmasına yol açtı.

SEBEP ELEKTRONİK KİRLİLİK Mİ?

Japon devlet yayın kuruluşu NHK’nın haberinde, JMK’nın elektronik kirliliğin yanlış alarm verilmesine yol açtığının sanıldığı yönündeki açıklamasına yer verildi.
Japon yetkililer, 2011 yılında yaşanan tsunami felaketinin teknik sistemlere vermiş olduğu zararın bir sonucu olarak da bunun yaşanmış olabileceğini ve bu tür durumların yaşanmaması adına daha yoğun mesai harcayacaklarını belirtti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
bUNLAR TEKNOLOJİ MANYAĞI.YOBAZLARDA TEKNOLOJİ DDÜŞMANI.ORTAYI BULAN YOKMU ŞU DÜNYADA?
hata olabilir tabi. önemli değil ama buradaki hata baya büyük. 2,3 ile 7.8 arasındaki fark hangi açıdan bakarsan bak anormal bir fark. demek ki önemli bir sorun var ölçme aletlerinde.
Orda calışan lazın biri yapmıştır öglenden sonra olduysa
Diğer Haberler