Bu iddia savaş çıkarır: ABD, İran'ı bombalamak istiyor!

ABD'deki haber sitesi "The Intercept" yazarı Mehdi Hasan, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'ın ABD'nin dış politikasındaki artan etkisine dikkati çekerek "Şimdi o, İran ile savaş istiyor." ifadesini kullandı.

Bu iddia savaş çıkarır: ABD, İran'ı bombalamak istiyor!

ABD'deki haber sitesi "The Intercept" yazarı Mehdi Hasan, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın ABD'nin dış politikasındaki artan etkisine dikkati çekerek "Şimdi o, İran ile savaş istiyor." ifadesini kullandı.

Gazeteci yazar Hasan, haber sitesi "The Intercept"te yayımlanan "John Bolton İran'ı bombalamak istiyor" başlıklı yazısında, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'ın ABD yönetiminde ciddi bir güce ulaştığını ve ABD'yi İran'la savaşa zorladığını anlattı.

thumbs_b_c_7154955940218730fe15c1bf6d5dd1be

ABD'nin eski Savunma Bakanı Jim Mattis'in Bolton hakkında "şeytanın vücut bulmuş hali" tanımlamasına atıfta bulunan Hasan, yönetim içinde Bolton ile kavga eden çok sayıda kişinin işinden ayrıldığını, Bolton'ın buna rağmen görevinde kalmaya devam ettiğini ve boşalan yerlere İran'a karşı savaşı destekleyen isimlerin getirilmesini sağladığını ifade etti.

Hasan, Trump'ın Suriye'de bulunan ABD birliklerinin bir an önce çekileceğini açıklamasına rağmen, Bolton'ın bu açıklamanın tersine yorum yaptığını hatırlattı.

Bolton'ın, İran ve bu ülkeyi destekleyen grupların Suriye'den çıkmadığı sürece çekilmenin gerçekleşmeyeceğini söylediğini anımsatan Hasan, bunun Bolton'ın yönetimde elde ettiği güçten kaynaklandığını belirtti.

Hasan, Bolton'ın Irak'ın 2002'de asılsız nükleer silah iddialarıyla işgal edilmesindeki ana aktörlerden olduğunu ve bu nedenle yüz binlerce Iraklının katledilmesinde payı bulunduğunu kaydetti.

Bolton'ın, geçen yıl İran'ı vurmak için Pentagon'dan askeri seçenekler talep ettiğini vurgulayan Hasan, "Şimdi o, İran ile savaş istiyor." ifadelerini kullandı.

Hasan, Pentagon yetkililerinin, Bolton'ın İran ile çatışmayı hızlandırabileceği korkusu yaşadığını belirterek Bolton'ın yönetim içerisinde İran karşıtı çok sayıda müttefike sahip olduğuna dikkat çekti.

Bolton'ın, İran karşıtı açıklamalarıyla bilinen isimlerle çalıştığını kaydeden Hasan, Ulusal Güvenlik Danışmanı'nın yönetim içindeki savaş karşıtı isimleri etkisizleştirerek yakın bir zaman içinde İran'a karşı savaş başlatabileceğini savundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
80 MİLYONLUK İRAN İSLAM CUMHURİYETİ TAM ÇELİKTEN BİR YUMRUK OLDU,,,O YUMRUK ABD NİN BAŞIA İNİNCE DÜNYADA SÖMÜRÜ DİYE BİR UNSUR KALMAYACAK ASLA...İRAN ŞU AN 3000 BİN KM MENZİLLİ EN ÜSTÜN FÜZELERİNİDE GÖRÜCÜYE ÇIKARDI DENEME UÇUŞLARINI GERÇEKLEŞTİRDİ.DÜNYANIN EN SERT DAYANIKLI SAVAŞÇISI HZ ALİ İLE YOLA ÇIKANLARDIR BU DÜNYADA.İRAN BUNU BAŞARDI 40 YILLIK İSLAM DEVRİMİNDE.SON SÖZ ABD STRATEJİK UZAMNLARI DÜNYAYI HALA ESKİ DÜNYA GÖZÜYLE GÖRÜYORLAR. YAKINDA SÖMÜRÜYE DAYALI HİÇ BİR SİSTEM KALMAYACAK DÜNYADA.İSLAMIN ANA RUHU BURADA SAKLIDIR HER ZAMAN.BU RUH ŞU AN İRAN İSLAM DEVLETİNDE DİR.İMZA OZAYDİN65
ABD'nin tıpası yemez onu.İran'ı Afganistan,ırak,Suriye gibi zannediyor herhalde,bak Kuzey kore'yi bile tıpası yemedi.
İran İrakta bulunun adamlarınla(gerçi onlar hepsi ABD hizmetindeler, olmamış olsalar) ürdünu yerle bir et zaten bi boka yaramaz ordanda Siyonist devlete doğru aynı anda Süriye Golan dan aynı zamanda Hizballah Lübnanda siyonist devlete dalın! size karşı çıkacak varsa oda SAud maud emir ve kıralıklardır onlarin işi saniyeliktir, gebertin hepsilerini! siz daha iyi alternatif olduğunuzdan değil ama en kötüsü işte ne yapalım
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler