HABER

"Kabul edilemez bir ayrımcılık"

KOPENHAG (İHA) - Başbakan Abdullah Gül, Avrupa Birliği'nin (AB) kararının kabul edilemez bir ayrımcılık olduğunu söyledi.

Başbakan Gül, sabah saatlerinde İngiltere Başbakanı Tony Blair ile telefonda bir görüşme yaptı. Gül, İngiltere Başbakanı Blair'e tasarıdaki Türkiye ile ilgili paragrafın kabul edilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Gül, "Ön yargılı hareket ediliyor. Tasarıdaki belirsizlikleri giderecek cümleleri kesinlikle koymamız gerekir" dedi.
Başbakan Abdullah Gül, Fransa Cumhurbaşkanı'nın "Türkiye bize şantaj yapıyor" sözlerini de değerlendirirken, "Esas şantaj toplantıyı baskı altına alıp yönlendirmektir. Hükümet ve resmi çevrelerden Fransa'ya karşı tavır yokken toplantıyı 'Türkiye bize şantaj yapıyor' diye etki altına almasına ve yönlendirmesine çok üzüldüm. Esas şantaj toplantıyı baskı altına alıp yönlendirmektir" dedi.

İngiltere Başbakanı Tony Blair de bunun üzerine, "Bunu söylediğiniz çok iyi oldu. Bunu toplantıda anlatacağım. Türkiye'yi savunup elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön